«Ікона Божої Матері, іменована "Сергієвська (у Троїце-Сергієвій Лаврі)"» p1ap7pscokvo388j65s1ln29ge3
Житія святих,  Липень

«Ікона Божої Матері, іменована “Сергієвська (у Троїце-Сергієвій Лаврі)”»

Місяця липня на 28-й день

Про святу ікону Божої Матері “Одигітрії” з келії Преподобного Сергія Радонезького в описі Троїцького монастиря 1641-1643 рр. Чернече вшанування Матері Божої у Свято-Троїцькій Лаврі пов’язане зі спогадом Її явлення з Апостолами Петром та Іоанном Преподобному Сергію під час Різдвяного посту, коли після читання Преподобним подячного канону з акафістом Пресвята Богородиця вимовила: “Не бійся, обранцю Мій, Я прийшла відвідати тебе. Молитва твоя за учнів твоїх, за яких ти молишся, почута, і за Обитель свою не тужи більше: відтепер вона буде всім буяти, і не тільки поки ти перебуваєш у цьому житті, а й після відходу твого до Бога Я невідступна буду від Обителі твоєї, подаючи нескудно все потрібне”. Святий образ Божої Матері перебуває у Свято-Троїцькій Сергієвій Лаврі в Смоленській церкві ліворуч від Царських врат. У 1730 році від ікони зцілився псаломщик, у якого руки були скорчені і пригнуті до спини. Божа Матір, з’явившись йому у видінні, зцілила його. Цю подію засвідчили лікарі.