«Ікона Божої Матері, іменована "Семистрільна"» 6332e8309689d685848118
Житія святих,  Серпень

«Ікона Божої Матері, іменована “Семистрільна”»

Місяця серпня на 13-й день

На Семистрільній іконі Пресвята Богородиця зображується без Богонемовляти, схилила Свою главу до правого плеча і пронизана в груди сімома стрілами або мечами, з яких чотири розташовані з лівого боку, а три – з правого. Таке зображення Божої Матері ще трапляється на іконі “Пом’якшення злих сердець”, або “Симеонове прорікання”, на якій тільки мечі розташовані дещо інакше: по три праворуч і ліворуч, а сьомий – знизу.

Самій Семистрільній іконі не менше 600 років. Довгий час святий образ перебував на повороті сходів дзвіниці церкви на честь апостола Іоанна Богослова (поблизу Вологди). Звернену ликом донизу ікону приймали за звичайну дошку, по якій ходили, поки не було видіння розслабленому в місті Кадниковому, що він отримає зцілення після молитви перед цією іконою. Перед знайденою іконою відслужили молебень, після чого хворий одужав. Особливо прославилася ікона 1830 року під час холери, що лютувала у Вологді.

Справжній, автентичний образ – ікона Семистрільна – зараз перебуває у Свято-Лазаревській церкві, вже в самій Вологді. У цьому храмі ікона стала перебувати з 1945 року, після Великої Вітчизняної війни.

Москвичі можуть помолитися перед чудотворними списками, що знаходяться в Московській області. Це два образи “Семистрільної” Божої Матері. Вони виділяють дивовижне миро – маслянисту рідину, що нез’ясовно з’являється на них.

Перший список “Семистрільної” зараз є в храмі на честь святого Архістратига Божого Михаїла, він розташований у місті Москва. Інший список – у селі Бачурино Московської області.