Ікона Божої Матері іменована "Пименівська" p1al7aso21nd2psbjn1166911p45

Ікона Божої Матері іменована “Пименівська”

Перша згадка про ікону відноситься до другої половини XVI століття. Короткий запис у Книзі Степенній царського родоводу про дві мироточиві ікони в Москві – Богоматері та Миколая Чудотворця – було доповнено таким повідомленням: “Цю чудесну ікону Богоматері Пімен, митрополит всієї Русі, приніс із Царгорода, і многа літа стояла в соборній великій церкві на Москві. Тютрум же хтось, славний купець, благав собору того служителів, нехай принесуть у дім його образ тієї Богоматері й молебня сотворять, як же звичай є, іже від віри багатьом бажали тоді бачити в домі своєму образ тієї Богоматері. Нині ж поставлена бяше свята ікона в царському дворі в церкві біля Благовіщення пресвятої Богородиці у святому олтарі”.

Назва ікони пов’язана з ім’ям митрополита Пимена, який, за переказами, привіз чудотворну ікону з Константинополя 1381 або 1386 року.

Спочатку ікона перебувала у вівтарі Успенського собору Московського Кремля, потім її перенесли до Благовіщенського собору. До 1918 року перебувала в Мироварній палаті Кремля, потім – у Державному Історичному музеї, звідки 1930 року її передали до Третьяковської галереї.