«Ікона Божої Матері, іменована "Одигітрія Юзька"» p1akqhc5on1ip011k10qis72pfs4
Житія святих,  Липень

«Ікона Божої Матері, іменована “Одигітрія Юзька”»

Місяця липня на 28-й день

Чудотворна ікона Божої Матері, іменована Юзька, з’явилася на початку ХVII століття старцю схимонаху Псково-Печерського монастиря преподобному Дорофею. Богородиця, під час навали шведів, повеліла йому взяти Її образ у зазначеному Нею місці, віднести образ у межі Ярославської єпархії і там заснувати обитель. Ігумену монастиря, який не погоджувався відпустити явлену ікону Божої Матері, Вона в сонному видінні з’явилася і повеліла виконати Її волю і відпустити старця Дорофея з Її іконою. Старець Дорофей, наближаючись до вказаного йому у видінні місця, зупинився відпочити, а святу ікону поставив на дереві. Коли він хотів продовжувати шлях, то ніякими силами не зміг зняти з дерева ікону Богоматері. Старець Дорофей зрозумів, що Цариця Небесна в цьому місці хоче залишитися. Тоді він побудував невелику хатину і сам залишився жити біля цієї святині. Звістка про прихід старця стала швидко поширюватися навколишніми селами. До нього стали стікатися прочани для поклоніння святій іконі, від якої стали відбуватися зцілення. Старанністю місцевих жителів було зібрано кошти і покладено початок спорудження нової обителі.

Преподобний Дорофей помер 1622 року. Патріарху Філарету духовенство представило дані про чудеса, що відбувалися. У відповідь вони отримали благословення на заснування на річці Південь обителі з церквою на честь Успіння Пресвятої Богородиці. Обитель стала іменуватися Юзькою. У 1654 році заступництвом Богоматері в тих місцях припинилася поширена морова виразка.

З приходом до влади більшовиків монастир було закрито, а чудотворна ікона зберігалася вдома в одного священнослужителя. У 2003 році ікону передали єпископу Йосипу, призначеному на служіння на Далекий Схід. Нині чудотворний образ перебуває в Біробіджані, у храмі на честь Благовіщення Божої Матері.

Тропарі, кондаки, молитви та величання

Гражданський шрифтЦерковнослов'янськоюУкраїнською

Тропарь Пресвятой Богородице пред иконой Ея «Одигитрия» Югская, глас 4

Днесь, я́ко со́лнце пресве́тлое,/ возсия́ нам на возду́се/ всечестна́я ико́на Твоя́, Влады́чице,/ луча́ми ми́лости мир просвеща́ющи,/ ю́же наро́д на́ш,/ я́ко не́кий дар Боже́ственный, свы́ше благогове́йне восприе́мши,/ прославля́ет Тя, Богома́ти, всех Влады́чицу,/ и от Тебе́ ро́ждшагося Христа́ Бо́га на́шего/ велича́ет ра́достно./ Ему́же моли́ся, о Госпоже́ Цари́це Богоро́дице,/ да сохрани́т вся гра́ды и страны́ христиа́нския/ невреди́мы от всех наве́т вра́жиих/ и спасе́т ве́рою покланя́ющихся/ Его́ Боже́ственному и Твоему́ Пречи́стому о́бразу,// Де́во Неискусобра́чная.

Кондак Пресвятой Богородице пред иконой Ея «Одигитрия» Югская, глас 8

Притеце́м, лю́дие, к Де́ве и Богоро́дице Цари́це,/ благодаря́ще Христа́, Бо́га на́шего,/ и, к Тоя́ чудотво́рней ико́не уми́льно взира́юще,/ припаде́м и возопие́м Ей:/ о Влады́чице Мари́е,/ присети́вши страну́ сию́ Твоего́ честна́го о́браза явле́нием чуде́сно,/ спаса́й в ми́ре и благовре́менстве страну́ на́шу и вся христиа́ны,/ насле́дники показу́ющи Небе́сныя жи́зни,/ Тебе́ бо ве́рно зове́м:// ра́дуйся, Де́во, ми́ру спасе́ние.

 

Ще в розробці

Знайшли помилку