«Ікона Божої Матері, іменована "Одигітрія Ігрицька"» p188iim9t61l7st3810tp18o51a7e3
Житія святих,  Липень

«Ікона Божої Матері, іменована “Одигітрія Ігрицька”»

Місяця липня на 28-й день

Ця чудотворна ікона Божої Матері названа так за місцем її перебування в Ігрицькій Песоченскії обителі, яка до цих пір існує на правому березі Волги, в 15 верстах від Костроми. За зовнішнім виглядом ця ікона Богородиці є копією смоленської ікони.

У селі Савинському, розташованому на близькій відстані від міста Костроми, в XVI столітті жив один боярський син Еміліан Ісаєв на прізвисько Севрюгов. Він втратив зір. П’ять років він лікувався, але безуспішно, і тільки небесна допомога відновила йому зір. Одного разу його пастухи, селяни того ж села, були зі своєю паствою в містечку під назвою Ігриця, біля річки Пісочної. Тут стояла стара, напівзруйнована церква в ім’я святого Миколая, Мирлікійського Чудотворця. У 1571 році Кострому і навколишні села відвідало страшне лихо – чума. Цілі села були майже повністю спустошені. Церква Святого Миколая перебувала в такому ж запустінні 50 років. Підійшовши до цієї церкви, пастухи з цікавості вирішили потрапити в неї. Увійшовши в храм, вони побачили на престолі ікону Божої Матері з Вічним Дитям. Ікона здалася їм абсолютно новою. Помолившись перед нею, вони вийшли з церкви і пішли до свого господаря Севрюгова, щоб розповісти йому про знахідку. Вислухавши їх розповідь, благочестивий Еміліан зрадів і тут же відправився в Кострому за своїм духовним батьком, священиком Феодором, запросивши його звершити молебень перед щойно відкритим образом Богородиці. Феодор і Еміліан з сім’єю вирушили на місце розташування ікони. Був поданий молебен з благословенням води. Священик окропив святою водою всіх, в тому числі і сліпого Еміліана. З волі Божої він побачив світло.

Звістка про це чудесне зцілення незабаром поширилася по околицях, і паломники і страждають від різних хвороб стали стікатися до новоявленої ікони Божої Матері. Багато з них були зцілені своєю вірою. Залучені славою чудес, здійснених на цій іконі, жителі Костроми Потапій, Карп, Андрій і Григорій, залишивши свої будинки, прийшли сюди в Пісоченську церкву і оселилися тут. Спочатку вони подвизалися як миряни. Оскільки серед них не було людини зі священицьким саном, їм доводилося запрошувати священика з навколишніх місць для здійснення богослужінь і молитов перед іконою Божої Матері. Згодом до них прийшов священик, який постриг їх у чернецтво. Це було підставою монастиря.

Перш за все, необхідно було побудувати нову церкву замість старої. Завдяки пожертвувань незабаром вдалося почати його будівництво. Багато народу зібралося на закладку церкви. Серед тих, хто приїхав з Костроми на це торжество, була одна глуха жінка на ім’я Пелагея. Під час молебню перед чудотворною іконою Божої Матері вона гаряче і гаряче молилася Божій Матері, благаючи Її пробачити гріхи і дарувати їй зцілення. Незабаром вона відчула себе абсолютно здоровою і повернулася додому, прославляючи Заступника християнського роду.

Ігрицько-Песоченську ікону Божої Матері носять щорічно в урочистій процесії від монастиря до Костроми. На 9-му тижні після Великодня духовенство цього міста відправляється в Песоченскій монастир і відслужить там всенічне бдіння. На наступний день після літургії в Костромі проводиться хресний хід з чудотворною іконою Божої Матері в супроводі безлічі паломників. Ікону несуть тільки священики; По дорозі молитви служать в двох селах, в яких є каплиці. Коли процесія наближається до Костроми, в міському соборі починається дзвін. Майже все місто йде на зустріч ікони.

Знайшли помилку