Ікона Божої Матері іменована "Непорушна Стіна" p1eanb798ub2g14m7kn4qr613iq3
Житія святих,  Ікони

Ікона Божої Матері іменована “Непорушна Стіна”

Перехідне святкування в Неділю Всіх святих

Чудотворну ікону Пресвятої Богородиці “Нерушима Стіна” виконано в стилі мозаїки на стіні над гірським місцем головного вівтаря київського Софійського собору. Божа Матір зображена на золотому тлі, що стоїть на весь зріст на чотирикутному золотому камені з піднятими руками.

Ікона отримала своє найменування “Нерушима Стіна” з огляду на те, що впродовж дев’яти століть залишалася неушкодженою, незважаючи на те, що і собор, і місто неодноразово зазнавали руйнування. Зберігся старовинний опис цієї ікони: “Зріст Богородиці велетенський, як і всі Її справи на Русі. Вона стоїть на золотому камені, в непорушну основу всіх, хто притікає до Її захисту. Небесного кольору Її хітон, червлений пояс і на ньому висить лентіон, яким Вона витирає стільки сліз. Блакитні поручі на піднесених до неба руках. Золоте покривало опускається з Її голови і переважено у вигляді омофора на ліве плече, на знамення Її покрову, ширшого за хмару, за гласом церковних пісень. Світла зірка горить на чолі Богоматері і дві зірки на раменах: бо Вона Сама, Матір Незахідного Світла, була для нас зорею Незахідного Сонця”.

За київським переказом, стольний град не загине, поки простягає над ним руки Божа Матір “Нерушима Стіна”.

На честь ікони 2001 року було засновано жіночий монастир у місті Апшеронську.