Ікони

Ікона Божої Матері, іменована «Непорушна Стіна»

Перехідне святкування в Неділю Всіх святих.

Чудотворну ікону Пресвятої Богородиці «Нерушима Стіна» виконано в стилі мозаїки на стіні над горнім місцем головного вівтаря київського Софійського собору. Божа Матір зображена на золотому тлі такою, що стоїть на весь зріст на чотирикутному золотому камені з піднятими руками.

Ікона отримала свою назву «Нерушима Стіна» з огляду на те, що впродовж дев’яти століть залишалася неушкодженою, незважаючи на те, що і собор, і місто неодноразово зазнавали руйнування. Зберігся старовинний опис цієї ікони: «Зріст Богородиці велетенський, як і всі Її діла на Русі. Вона стоїть на золотому камені, як непорушна основа всіх, хто приходить під Її захист. Небесного кольору Її хітон, червоний пояс, і на ньому висить лентіон, яким Вона витирає стільки сліз. Блакитні поручі на піднесених до неба руках. Золоте покривало опускається з Її голови і перевішене у вигляді омофора на ліве плече, на знак Її покрову, ширшого за хмару, за гласом церковних пісень. Світла зірка горить на чолі Богоматері і дві зірки на раменах: бо Вона Сама, Матір Світла, що не заходить, була для нас зорею Сонця, що не заходить».

За київським переданням, місто не загине, поки простягає над ним руки Божа Матір «Непорушна Стіна».

На честь ікони 2001 року було засновано жіночий монастир у місті Апшеронську.