...
«Ікона Божої Матері, іменована "Чирської (Псковської)"» p1aogkqr0q15nb6inafa2fb1vi23
Житія святих,  Липень

«Ікона Божої Матері, іменована “Чирської (Псковської)”»

Місяця липня на 16-й день

Чирська (Псковська) ікона Божої Матері спочатку перебувала в церкві села Чирскі Псковської єпархії та іменувалася “Чирською”. 16 липня 1420 року за часів великого князя Василя Димитрійовича, архієпископа Новгородського і Псковського Симеона і Псковського князя Феодора Олександровича під час морової пошесті, яка була в Пскові, від Чирської ікони Богоматері з обох очей потекли сльози. Про це повідомили владі міста Пскова. Священнослужителі перенесли чудотворну ікону в Псков. Назустріч іконі було здійснено хресний хід. Ікону поставили в соборній церкві в Ім’я Святої Трійці.

Тропарі, кондаки, молитви та величання

Гражданський шрифтЦерковнослов'янськоюУкраїнською

Тропарь Пресвятой Богородице пред иконой Ея «Чирской» (Псковской), глас 4

Я́ко необори́мую сте́ну и исто́чник чуде́с,/ стяжа́вше Тя, раби́ Твои́,/ Богоро́дице Пречи́стая,/ сопроти́вных ополче́ния низлага́ем./ Те́мже мо́лим Тя:/ мир гра́ду Твоему́ да́руй// и душа́м на́шим ве́лию ми́лость.

Кондак Пресвятой Богородице пред иконой Ея «Чирской» (Псковской), глас 4

Честна́го о́браза Твоего́ зна́мение пра́зднующе,/ лю́дие Твои́, Богороди́тельнице,/ и́мже ди́вную побе́ду на сопроти́вныя гра́ду Твоему́ дарова́ла еси́,/ те́мже Тебе́ ве́рою взыва́ем:// ра́дуйся, Де́во, христиа́н похвало́.

 

Ще в розробці