Ікони

Ікона Божої Матері, іменована «Вратарниця», або «Незгасима Свіча»

День пам'яті (н. ст.)

На іконі «Вратарниця», або «Незгасима Свіча», Божа Матір зображена у вигляді черниці з жезлом і чотками в лівій руці та свічкою в правій руці. Образ цей перебуває в Олексіївському чоловічому монастирі міста Углича Ярославської губернії.

До 1894 року ікона перебувала в коморі обителі. 23 червня того року із Петербурга прибув до обителі один хворий купець. Прийшовши до настоятеля, він докладно розповів про свою хворобу й про те, що йому явилася уві сні Божа Матір і звеліла вирушити до Углича, де знаходиться Її ікона, та помолитися перед нею, обіцяючи йому зцілення. Настоятель наказав розшукати цю ікону.

Його наказ було виконано, і ікону з великою урочистістю було перенесено до Успенського храму монастиря. Коли хворий купець помолився перед нею, то невдовзі зовсім одужав. На знак подяки за отримане зцілення він обклав ікону срібною визолоченою ризою.

Нині біля цієї чудотворної ікони Богородиці також подаються зцілення тим, хто приходить до Цариці Небесної з вірою в Її заступництво перед Богом. Згідно з актами, складеними ярославською духовною консисторією, з 1894 року біля цієї ікони відбулося понад сорок чудесних зцілень.