«Ікона Богородиці, іменована "Вратарниця Углицька (Незгасима Свіча)"» p1ecg4mbdi4001b15fdmunm1t7h7

«Ікона Богородиці, іменована “Вратарниця Углицька (Незгасима Свіча)”»

Богоматір на цій іконі зображена у вигляді черниці з жезлом і чотками в лівій руці та свічкою в правій руці. Образ цей перебуває в Олексіївському чоловічому монастирі м. Углича Ярославської губернії.

До 1894 року ікона перебувала в коморі обителі. 23 червня цього року з Петербурга прибув в обитель один хворий купець. З’явившись до настоятеля, він докладно розповів про свою хворобу і про те, що йому з’явилася уві сні Божа Матір і звеліла вирушити до Углича, де знаходиться Її ікона, і помолитися перед нею, обіцяючи йому зцілення. Настоятель велів розшукати цю ікону. Його наказ було виконано, і ікону з великою урочистістю було перенесено в Успенський храм монастиря. Коли хворий купець помолився перед нею, то незабаром зовсім одужав. На знак подяки за отримане зцілення він обклав ікону срібною визолоченою ризою.

Нині біля цієї чудотворної ікони Богородиці також подаються зцілення тим, хто вдається до Цариці Небесної з вірою в Її заступництво перед Богом. За актами, складеними ярославською духовною консисторією, з 1894 р. до теперішнього часу біля цієї ікони відбулося понад сорок чудесних зцілень.