«Ікона Богородиці, іменована "Моденська (Косинська)"» p1ec8a5bgt7p07pb1rlspgubdh4

«Ікона Богородиці, іменована “Моденська (Косинська)”»

Ікона Божої Матері Моденська-Косинська була привезена графом Борисом Петровичем Шереметьєвим 1717 року з італійського міста Модени. Ікона іменується ще Косинською за місцем свого перебування в Успенській церкві колишнього підмосковного села Косино (зараз район м. Москви). Свята ікона була пожертвувана Косинській церкві імператором Петром I.

Чудотворний образ Пресвятої Богородиці прославився численними зціленнями і благодатними знаменнями. Так, наприклад, 1848 року жителі сусідніх із Косино селищ, де лютувала холера, кілька разів брали чудотворну Моденську ікону для звершення молебнів, після яких страшна хвороба зовсім припинялася.

На іконі Пресвята Богородиця зображена такою, що стоїть із Божественним Немовлям на лівій руці. Спаситель звернений ликом до народу, правою рукою Він благословляє, а в лівій тримає сувій.

1940 року Косинську (Моденську) ікону Божої Матері конфіскували і передали до Музею релігії та атеїзму, а згодом до Музею давньоруського мистецтва імені преподобного Андрія Рубльова, розташованого на території Спасо-Андронієвого монастиря в Москві. 1976 року святиню було відреставровано, після чого протягом трьох років вона перебувала в експозиції Музею, а потім дбайливо зберігалася аж до свого повернення в Косинський храм.

Друге обрітення Косинської (Моденської) чудотворної ікони Божої Матері відбулося 2 липня 1991 року. Цього дня з благословення Святішого Патріарха Московського і всієї Русі Олексія II чудотворну ікону із запасників Музею урочисто перенесли до нововідкритого Собору Спаса Нерукотворного образа, де її було освячено. Потім відбулося урочисте перенесення чудотворного образу хресним ходом у Косинську парафію. Перед святинею прочитали Акафіст і відслужили водосвятний молебень, після чого чудотворну ікону Божої Матері Косинську внесли до Свято-Микільського храму і встановили на спеціальному постаменті.

2 липня 1992 року, після повернення парафії Свято-Успенського храму, чудотворний Косинський образ Божої Матері розмістили в ньому, де святиня перебуває і понині.

Тропарь Пресвятой Богородице пред иконой Ея «Моденская» («Косинская»), глас 5

Ра́дуйся, всего́ ми́ра Засту́пнице/ и спасе́ния на́шего Хода́таице!/ Ты бо принесе́нием чудотво́рныя ико́ны Твоея́/ ра́дость и благослове́ние нам источи́ла еси́./ О, Де́во Всенепоро́чная, Цари́це Всепе́тая!/ Хвале́бную песнь воспева́ем Ти, раби́ Твои́,/ и покланя́емся с любо́вию и мо́лим Тя:/ Влады́чице, Ма́ти Христа́ Бо́га на́шего,/ моли́ся приле́жно Сы́ну Твоему́,/ пода́ти нам грехо́в оставле́ние,/ ми́ру умире́ние// и душа́м на́шим спасе́ние.

Кондак Пресвятой Богородице пред иконой Ея «Моденская» («Косинская»), глас 4

Я́ко исто́чника живота́ неистощи́маго/ и страсте́й душе́вных и теле́сных всеще́друю Целе́бницу,/ ми́лости и щедро́т бога́тство неоску́дное/ ве́мы Тя, Всепе́тая Влады́чице./ Те́мже со дерзнове́нием к Тебе́ притека́ем и уми́льно вопие́м:/ Ма́ти Христа́ Бо́га на́шего,/ посети́ нас щедро́тами Твои́ми,/ ми́лости бога́тыя да́руй// и Ца́рствия Небе́снаго сподо́би.