...
«Пюхтицька ікона Богородиці, іменована "Біля Джерела"» p1ec4cohgi1ja813aj1ri9hicqks3
Житія святих,  Червень

«Пюхтицька ікона Богородиці, іменована “Біля Джерела”»

Місяця червня на 18-й день

Історія шанованої ікони обителі Успіння Пресвятої Богородиці в Пюхтицях – образу Божої Матері “Біля джерела” пов’язана з ім’ям великого всеросійського пастиря і молитовника святого праведного Іоанна Кронштадтського.

1894 року черниці обителі подарували отцю Іоанну на день Ангела ікону, на якій було зображено явлення Пресвятої Богородиці біля джерела в Пюхтицях. Батюшка молився перед цим образом і заповів його якійсь благочестивій подружній парі із Санкт-Петербурга, яка перед своєю смертю передала святу ікону черниці Вірсавії, колишній насельниці закритого на той час Санкт-Петербурзького Іоаннівського монастиря. Одного разу з’явившись черниці уві сні, Пресвята Богородиця веліла повернути Її образ у Пюхтицьку обитель.

Сталося це 1946 року, на Великдень. А незабаром, у день святкування Боголюбської ікони Божої Матері (18 червня), образ Богородиці “Біля джерела” повернувся у свою обитель. Сестри монастиря на чолі зі старою настоятелькою ігуменею Алексією II (у схимі Сергією), зустріли святу ікону, перед якою молився і з якою не розлучався до самої кончини святий праведний Іоанн Кронштадтський.

Нині святий образ Пречистої Діви Богородиці перебуває в головному приділі Успенської церкви Пюхтицької обителі.

Тропарі, кондаки, молитви та величання

Гражданський шрифтЦерковнослов'янськоюУкраїнською

Тропарь Пресвятой Богородице пред иконой Ея «У источника» Пюхтицкой

Утеше́ние все́х скорбя́щих, Ско́рая Помо́щнице в туге́ серде́чней к Тебе́ прибега́ющим, услы́ши на́с, Влады́чице, и да́ждь на́м на пути́ к жи́зни ве́чней ду́ш и серде́ц от скве́рн очище́ние и я́ко еле́нь на исто́чники водны́я к Ца́рству Небе́сному неустанное стремле́ние.

Кондак Пресвятой Богородице пред иконой Ея «У источника» Пюхтицкой

Пресвята́я Богоро́дице, Де́во, утоли́ жа́жду спасе́ния стра́ждущия души́ моея́ у Исто́чника во́д живы́х — Боже́ственнаго Сло́ва, Сы́на Твоего́, Христа́ Бо́га на́шего, при́зри на лю́бящих и сла́вящих Тя́, Пречи́стая, и покры́й на́с покро́вом милосе́рдия Твоего́ от вся́ких зо́л, тревог и бу́рь мо́ря жите́йскаго.

 

Ще в розробці

Знайшли помилку