...
Житія святих,  Серпень

Чухломська (Галицька) ікона Божої Матері

День пам'яті (н. ст.)

Місяця травня на 28-й день / липня на 20-й день / серпня на 15-й день

Чухломська (Галицька) ікона Божої Матері «Розчулення» явилася в 1350 році преподобному Авраамію Галицькому, котрий прийшов для подвигів на Північ з благословення преподобного Сергія Радонезького. На безлюдному березі Галицького озера біля великої гори, покритої дрімучим лісом, він звернувся з молитвою до Божої Матері, просячи благословення на подвиг. Після молитви преподобний присів відпочити і раптом побачив на сусідній горі яскраве світло та почув голос: «Авраамію, зійди на гору, де стоїть ікона Моєї Матері». Преподобний піднявся на гору, де сяяло світло, і справді виявив на дереві ікону Божої Матері з Предвічним Немовлям.

З розчуленням і подякою Господу святий подвижник прийняв явлений образ і, укріплюваний молитвами Пресвятої Богородиці, побудував на благословенному місці каплицю, куди переніс ікону. Через деякий час Галицький князь Димитрій Феодорович, дізнавшись про прихід старця, звернувся до нього з проханням принести ікону. Преподобний Авраамій переплив на човні Галицьке озеро і, супроводжуваний духовенством і безліччю народу, переніс чудотворний образ до соборного храму міста Галича. У цей день від ікони зцілилися численні недужі.

Коли преподобний Авраамій розповів про явлення ікони, князь пожертвував гроші на будівництво монастиря. Незабаром була збудована церква на честь Успіння Пресвятої Богородиці, навколо якої виник монастир. Згодом преподобний Авраамій заснував ще кілька монастирів, і останнім із заснованих був Чухломський, неподалік від міста Чухломи. За назвою цієї обителі подвижника стали іменувати Чухломським, а чудотворна ікона отримала назву «Галицька-Чухломська».