...
Житія святих,  Вересень

Блаженний Даніїл Єлисаветградський

Місяця вересня на 4-й день

Відомо про старця Даниїла небагато. Народився він у ХVIII столітті. Де проходило його дитинство та юність, не відомо. Історія зберегла для нас убогі звістки про те, що десь наприкінці ХVIII ст. Даниїл оселився на старому Петропавлівському цвинтарі в землянці, що сам собі викопав неподалік від дерев’яної Петропавлівської церкви.
Нерідко бачили старця Даниїла на Петропавлівському цвинтарі, де він уподовж сорока днів молився на могилах новопреставлених. Господь відкривав Своєму обранцеві те, що звичайно приховано від людського погляду.
Похований був юродивий старець Даниїл на тому ж Петропавлівському цвинтарі неподалік від землянки, в якій жив, будучи все життя відданим Богові. Пройшло час, і потихеньку про цього незвичайного подвижника стали забувати. Але починаючи з 1860 р. на могилі святого стали відбуватися чудеса допомоги й зцілень, і місце поховання старця Даниїла стало об’єктом паломництва не тільки жителів Єлисаветграда й Херсонської губернії, але й сусідніх з нею губерній.
На пожертви людей над могилкою старця була зведена дерев’яна каплиця… Але в 1930-і роки зруйнували каплицю, у 1971 році зрівняли із землею могилку старця. Але стараннями духівництва й парафіян Кіровоградської єпархії святиню вдалося відродити: була зведена каплиця над джерелом старця Даниїла, облагороджена територія біля цього святого місця, зібрані архівні документи щодо життєпису цього подвижника. І як підсумок — канонізація старця Даниїла в лику місцешанованих святих.

Тропарі, кондаки, молитви та величання

Гражданський шрифтЦерковнослов'янськоюУкраїнською

 

Тропaрь с™aгw, глaсъ д7:

Е#лісаветгрaдскіz зeмли ўкрашeніе, * лю1демъ правослaвнымъ похвало2 и3 ўтверждeніе, * кр0тости и3 добродётелей всечестн0е прaвило, * даніи1ле џтче всебlжeнне, * моли2 хrтA бGа, сп7сти1сz душaмъ нaшымъ.

Кондaкъ, глaсъ G:

БGоизбрaннаz ѕвэздA kви1лсz є3си2, бlжeнне даніи1ле, * свётомъ бжcтвеннымъ путеводsй стрaнствующихъ во тмЁ житіS сегw2, * є3лісаветгрaдъ мlтвами и3 бдBніи твои1ми
њс™и1лъ є3си2, * тёмже чтyщымъ с™yю пaмzть твою2, * моли2 чlвэколю1бца бGа, * t бёдъ и3 нападeній и3збaвитсz * и3 сп7сти1сz душaмъ нaшымъ, с™е, мlтвами твои1ми.

Ще в розробці

Знайшли помилку