...
Житія святих,  Червень

Блаженний Августин, єпископ Іппонійський

День пам'яті (н. ст.)

Місяця червня на 15-й день

Блаженний Августин Аврелій народився в Африці, у місті Тагасте. Виховувала його мати, благочестива християнка Моніка. Освіту він здобув у Карфагені.

Як викладач риторики Августин прибув до Медіолана в часи єпископства святителя Амвросія († 397, пам’ять 7 грудня). Під керівництвом святителя Амвросія Августин вивчив Святе Письмо. Слово Боже зробило в його душі докорінний перелом — він прийняв Святе Хрещення, роздав усе своє майно бідним і постригся в чернечий образ.

391 року єпископ Іппонійський Валерій рукопоклав святого Августина в сан пресвітера, а 395 року висвятив його в сан єпископа і призначив вікарієм Іпонійської кафедри. Після смерті єпископа Валеріана святитель Августин зайняв його місце.

Багато зусиль за тридцять років свого єпископства блаженний Августин присвятив боротьбі з єресями донатистів, маніхеїв і пелагіан. Блаженний Августин написав багато творінь (за свідченням його учня і життєписувача Поссідія, кількість їхня сягає тисячі тридцяти, із яких найвідоміші: «Про град Божий», «Сповідь», сімнадцять книжок проти пелагіан і «Християнська наука». Блаженний Августин насамперед дбав про те, щоб його твори були зрозумілі й повчальні. «Нехай краще, — говорив він,  засуджують нас граматики, ніж не розуміє народ».

Помер блаженний Августин 28 серпня 430 року.

Тропарі, кондаки, молитви та величання

Гражданський шрифтЦерковнослов'янськоюУкраїнською

 

Тропaрь, глaсъ д7:

Днeсь вселeннаz рaдуетсz, пaмzть твою2 прaзднующи, и3 въ нeй восхвалsетъ п0двиги тво‰, и4миже труди1лсz є3си2: возвэщaютъ же люб0вь твою2 ко хrтY дэ‰ніz тво‰: є4рєси бо попрaлъ є3си2, и3 маніхeеву лeсть њбличи1лъ є3си2: и3 бhлъ є3си2 свэти1льникъ цRкве. с™и1телю џтче ґvгустjне, моли2 хrтA бGа, сп7сти1сz душaмъ нaшымъ.

Кондaкъ, глaсъ в7:

БGосл0ве с™и1телю, цRкве хrт0вы похвало2, настaвниче бlгочeтіz, и3 вёры правослaвныz ўтверждeніе, и3скорени1телю є3ресeй, ўчeній тaинственныхъ сокр0вище, ґvгустjне џтче бlжeнне, с™и1телю преди1вне, моли2 при1снw њ всёхъ нaсъ.

Ще в розробці