...
Блаженна Матрона Анемнясевська (Бєлякова), Христа ради юродива p1aogk2cae1r91155h1501kfh1h7a3
Житія святих,  Липень

Блаженна Матрона Анемнясевська (Бєлякова), Христа ради юродива

Місяця липня на 16-й день

Блаженна Матрона Анемнясевська, в миру Іванна Бєлякова, народилася 9 січня 1885 року в маленькому селі Анемнясево, що в Орловській губернії (сучасне Орловське область) Російської імперії. Батьки Іванни були простими селянами і помістили велике значення на виховання дитини в православній вірі.

З самого дитинства Іванна відзначалася своєю глибокою релігійністю та духовним здоров’ям. Вона відмовлялася від земних розваг і вже з юних років виявляла схильність до молитви і покаяння. Її душевний розвиток був винятково швидким, і доволі скоро Іванна вирішила покласти на себе монашу скорботу.

У віці 18 років Іванна Бєлякова прийняла постриг і стала монахинею в православному монастирі. Це був перший крок на шляху її духовного зворотного від його земних радощів. Після постригу її перейменували на Матрону.

Матрона прожила деякий час у монастирі, зосереджуючись на молитві, покаянні і допомозі бідним і хворим. Її покликання та духовні дарування почали дивувати оточуючих, і вона отримала славу святості вже за життя. Чим далі, тим більше людей зіштовхувались бачити юродиву жінку, яка називала себе грішником перед Богом, але її молитви і юродиві пророцтва привертали і захоплювали людей.

Поступово Матрона стала все більш відомою, і її ім’я розлетілось по всій країні. Тисячі людей з різних куточків Росії тяглися до неї за молитвами, духовними порадами та підтримкою. Монахиня Матрона стала центром притягання для безлічі паломників, які вірили, що її молитви можуть зцілити тіла і душі.

Блаженна Матрона Анемнясевська мала надзвичайні духовні дарування, серед яких варто виділити її здатність передбачати майбутнє, цілющі молитви, і здібність пізнавати душі людей. Її юродиві образи та пророцтва залишили невимовний слід в серцях багатьох. Вона часто була оглядана як свята жінка, яка здатна переносити болісні страждання і гріхи інших на себе.

Матрона Анемнясевська присвятила своє життя служінню людям та молитві за всіх, хто звертався до неї. Вона часто посилювала віру і надію у тих, хто переживав складні моменти життя, і закликала до терпіння, покаяння та ближньої любові. Матрона діяла як посередник між Богом і людьми, вислуховуючи молитви та прохання.

Чудеса та цілюща сила Матрони стали відомі по всій Російській імперії. Вона відчиняла очі сліпим, давала надію хворим на одужання, а її молитви відбавляли гріхи інших. Свята жінка вірила, що Бог робить чудеса через її прославлену молитву.

Вона відмовлялася від земних благ і жила в аскетичних умовах, і її безцінна молитва і саможертви стали прикладом для багатьох. Матрона бачила красу і святість у простоті та покорі, і це надихало її прихильників діяти так само.

У 1942 році Матрона Анемнясевська померла, але її духовна спадщина продовжує жити. Вона залишила світлий слід у серцях вірян, і багато людей пам’ятають її як святу і чудотворну особистість.

Тропарі, кондаки, молитви та величання

Гражданський шрифтЦерковнослов'янськоюУкраїнською

Тропарь блаженной Матроне Анемнясевской, Касимовской, глас 8

Я́ко зарни́ца небе́снаго огня́ возсия́ в рязанстей стране́ блаже́нная ста́рица свята́я Матро́на, ея́же па́мять дне́сь творя́ще, воспои́м Христа́ Бо́га, моля́ще Его́ дарова́ти на́м тоя́ предста́тельством в боле́знех, беда́х и ско́рбех терпе́ние, и душа́м на́шим ве́лию ми́лость.

Кондак блаженной Матроне Анемнясевской, Касимовской, глас 8

В не́мощех си́лу, в слепоте́ о́чи нетле́нныя обрела́ еси́, пребыва́ющи на одре́ боле́зни, всю́ду я́ко пти́ца ду́хом носилася еси́, младе́нствующи те́лом, была́ еси́ ма́ти скорбя́щим и обурева́емым. Те́мже чту́щих твою́ па́мять не оста́ви в моли́твах, и помоги́ на́м изба́витися от грехо́в покая́нием, и улучи́ти с тобо́ю Ца́рство Небе́сное.

 

Ще в розробці