Благовірний князь Василь (Василько) Ростовський p1dsaakda1133q1jr210c7no81heb3
Березень,  Житія святих

Благовірний князь Василь (Василько) Ростовський

Місяця березня на 4-й день

Святий благовірний князь Василь або, як його називають у літописі, Василько народився в 1209 році і був старшим сином великого князя Костянтина Всеволодовича володимирського, а також онуком князя Всеволода Юрійовича Велике Гніздо.

Ще за життя Костянтин Всеволодович дав синам своїм уділи: Васильку – Чернігів, Всеволоду – Ярославль і Володимиру – Углич. У 1224 році він був посланий з військом на допомогу південним князям, коли на них напали татари. Але звістка про поразку русичів на річці Калці змусила князя Василька повернутися, так як татари не стали переслідувати переможених і пішли в степ.

У 1237 році князь Василько брав участь у битві на річці Сіті, де його дядько великий князь Георгій і брат Всеволод склали голови, а сам він був узятий у полон.

Татари запропонували йому перейти до них на службу, але отримавши від нього рішучу відмову, вбили його після жорстоких мук у Шеринському лісі. Свідком його мученицької смерті була одна жінка, яка ховалася в лісі. Вона і її чоловік сповістили єпископа Ростовського Кирила і вдову – княгиню Марію Михайлівну. Ростовці з гіркими сльозами принесли тіло свого князя і з честю поховали. Нетлінні останки князя Василька були сховані в ростовському Успенському соборі.

Знайшли помилку