Благовірна княгиня Милиця (у Хрещенні Євфросинія, в чернецтві Євгенія, у схимі Євфросинія) Сербська p1aolpqmmhjdlirfpar1vk010vm4
Житія святих,  Липень

Місяця липня на 19-й день

Свята Міліца була дружиною святого князя Лазаря, який загинув під час великої Косівської битви (1389 р.), захищаючи Святу Церкву від мусульман. Вона керувала народом, поки не підріс її син Стефан (Високий). У 1393 році вступила в Жупаневачський монастир біля Крушевака з ім’ям Євгенії. Коли її син 1402 року на певний час покинув країну, вона, незважаючи на чернечий чин, правила державою. Свята Міліца дбала про вдів, приймаючи в монастир багатьох дружин, чиї чоловіки-воїни впали на полі бою; допомагала будувати і підтримувала багато монастирів і церков. Наприкінці життя прийняла велику схиму з ім’ям Євфросинії. Після своєї кончини здійснила безліч чудес. Її мироточиві мощі зцілили багато хворих. Разом зі своїм чоловіком вона подає силу згори і розраду стражденній нині Сербії.