Апостоли від 70-ти: Сосфен, Аполос, Кифа, Тихик, Єпафродит, Кесар та Онисифор p1cj5u3mhm1lpl1u98165o1132g4q3
Житія святих,  Грудень

Апостоли від 70-ти: Сосфен, Аполос, Кифа, Тихик, Єпафродит, Кесар та Онисифор

Місяця грудня на 8-й день

Святі апостоли від 70: Сосфен, Аполлос, Кіфа, Тихік, Епафродит, Кесар, Онисифор були обрані і послані Самим Господом Ісусом Христом для благовістя через деякий час після обрання 12 апостолів (Лк. 10:1-24).

Апостол Сосфен до прийняття християнства був у Коринті начальником іудейської синагоги. Під час заколоту проти апостола Павла він зазнав побоїв. Згодом звернений самим апостолом до віри у Христа і став єпископом у Колофоні.

Аполлос походив з Олександрії, був блискуче освіченою людиною. Головним місцем його служіння був Коринф. Там він довго трудився і багатьох звернув до віри Христової. Наприкінці життя проповідував на Криті і був єпископом Кесарії.

Апостол Кіфа був єпископом у Колофоні.

Апостол Тихик, родом із Малої Азії, був учнем і супутником святого апостола Павла. Під час першого ув’язнення апостола доставляв послання до Ефесян і Колосян. Змінив апостола Сосфена на Колофонській кафедрі.

Апостол Епафродит – один із найближчих співробітників та сподвижників святого апостола Павла – був єпископом м. Адріаки Фракійської.

Апостол Кесар проповідував і був єпископом Діррахії – області у Середній Греції.

Усі ці апостоли мирно спочили перед Богом (друга пам’ять 30 березня). Разом із ними Церква згадує і апостола Онисифора (пам’ять 7 вересня).

Святий апостол Апеллій з-поміж 70-ти був єпископом у місті Смирні (східний берег Егейського моря). Про нього згадує святий апостол Павло у Посланні до Римлян (Рим. 16:10).

Апостол Сосфен до звернення був начальником коринфської синагоги. Апостол Павло звернув його до християнства і зробив помічником у своїх працях. Звертаючись до Коринфської Церкви, апостол Павло вітає її від обох: “Павло, волею Божою покликаний Апостол Ісуса Христа, і брат Сосфен…” (1Кор. 1:1). Пізніше святий апостол Сосфен був поставлений єпископом у Колофоні (Мала Азія).

Про святого апостола Аполлоса в Діяннях святих апостолів повідомляється наступне: “Ніхто юдей, іменем Аполлос, родом з Олександрії, чоловік красномовний і знаючий Писання, прийшов до Ефесу. Він був наставлений у початках шляху Господнього і, горя духом, говорив і вчив про Господа Він знає тільки хрещення Іоаннове, і почав сміливо говорити в синагогі, почувши його, Акіла та Пріскила прийняли його, і точніше пояснили йому шлях Господній, а коли він намірився йти до Ахаїї, то брати послали до тамтешніх учнів, маючи їх прийняти його: і він, прибувши туди, багато сприяв тим, хто увірував благодаттю, бо він сильно спростовував юдеїв всенародно, доводячи Писаннями, що Ісус є Христос» (Діян. 18:24-28). Святий Аполлос багато допомагав апостолу Павлу. Апостол Павло так говорить про поширення християнства у коринфян: “Я насадив, Аполлос поливав, але виростив Бог” (1Кор. 3:6). Пізніше святий Аполлос був єпископом у Смирні (Мала Азія).

Святий апостол Кіфа, за переказами, єпископував в Іконії. Відомості про неї не збереглися. Припускають, що про нього згадує апостол Павло (1Кор. 15:5).

Святий апостол Епафродит був сподвижником апостола Павла, який, посилаючи його до филипійських християн, так говорить про його самовіддану працю на ниві Христовій: “…я вважав за потрібне послати до вас Епафродита, брата і співробітника і сподвижника мого, а вашого посланця і служителя у нужді моїй… він був хворий при смерті, але Бог помилував його, і не його тільки, а й мене, щоб не додалася мені сум до печалі… Прийміть же його в Господі з усякою радістю, і таких майте на пошані. , Бо він за справу Христову був близький до смерті, наражаючи на небезпеку життя, щоб заповнити нестачу ваших послуг мені »(Флп. 2:25-30). Святий Епафродит був єпископом в Адріанії (Італія).

Знайшли помилку