...
Апостоли від 70-ти Сосфен, Аполлос, Кіфа, Кесар і Епафродит p1e5iihgok198684p19j318bl6gb3
Березень,  Житія святих

Апостоли від 70-ти Сосфен, Аполлос, Кіфа, Кесар і Епафродит

Місяця березня на 30-й день

Святі апостоли від 70: Сосфен, Аполлос, Кіфа, Тихик, Епафродит, Кесар, Онісіфор – були обрані й послані Самим Господом Ісусом Христом для благовістя через деякий час після обрання 12 апостолів (Лк. 10:1-24).

Апостол Сосфен до прийняття християнства був у Коринті начальником іудейської синагоги. Під час заколоту проти апостола Павла він зазнав побоїв. Згодом навернений самим апостолом до віри в Христа і став єпископом у Колофоні.

Аполлос походив з Олександрії, був блискуче освіченою людиною. Головним місцем його служіння був Коринф. Там він довго подвизався і багатьох навернув до віри Христової. Наприкінці життя проповідував на Криті і був єпископом Кесарії.

Апостол Кіфа був єпископом у Колофоні.

Апостол Тихик, родом із Малої Азії, був учнем і супутником святого апостола Павла. Під час першого ув’язнення апостола доставляв послання до Ефесян і до Колосян. Змінив апостола Сосфена на Колофонській кафедрі.

Апостол Епафродит – один із найближчих співробітників і сподвижників святого апостола Павла – був єпископом м. Адріаки Фракійської.

Апостол Кесар проповідував і був єпископом Діррахії – області в Середній Греції.

Усі ці апостоли мирно преставилися до Бога (друга пам’ять 30 березня). Разом із ними Церква згадує й апостола Онисифора (пам’ять 7 вересня).

Святий апостол Апеллій із числа 70-ти був єпископом у місті Смирні (східний берег Егейського моря). Про нього згадує святий апостол Павло в Посланні до Римлян (Рим. 16:10).

Апостол Сосфен до свого навернення був начальником коринфської синагоги. Апостол Павло навернув його в християнство і зробив помічником у своїх трудах. Звертаючись до Коринфської Церкви, апостол Павло вітає її від імені обох: “Павло, з волі Божої покликаний Апостол Ісуса Христа, і Сосфен брат…” (1Кор. 1:1). Пізніше святий апостол Сосфен був поставлений єпископом у Колофоні (Мала Азія).

Про святого апостола Аполлоса в Діяннях святих апостолів повідомляється таке: “Хтось іудей, на ім’я Аполлос, родом з Олександрії, чоловік красномовний, обізнаний у Писаннях, прийшов до Ефеса. Він був наставлений на початку шляху Господнього, і, палаючи духом, говорив і навчав про Господа правильно, знаючи тільки хрещення Іоаннове. Він почав сміливо говорити в синагозі. Почувши його, Акіла і Пріскілла прийняли його і точніше пояснили йому шлях Господній. А коли він намірився йти в Ахаїю, то брати послали до тамтешніх учнів, заохочуючи їх прийняти його, і він, прибувши туди, багато посприяв тим, хто увірував, благодаттю, бо він сильно спростовував іудеїв всенародно, доводячи Писаннями, що Ісус є Христос” (Деян.18:24-28). Святий Аполлос багато допомагав апостолу Павлу. Апостол Павло так говорить про поширення християнства у коринтян: “Я насадив, Аполлос поливав, але зростив Бог” (1Кор. 3:6). Пізніше святий Аполлос був єпископом у Смирні (Мала Азія).

Святий апостол Кіфа, за переказами, єпископствував в Іконії. Відомості про нього не збереглися. Припускають, що про нього згадує апостол Павло (1Кор. 15:5).

Святий апостол Єпафродит був сподвижником апостола Павла, який, посилаючи його до філіппійських християн, так говорить про його самовіддану працю на ниві Христовій: “… я визнав за потрібне послати до вас Єпафродита, брата, і співробітника, і сподвижника мого, і вашого посланця, і служителя в потребі моїй… він був хворий при смерті; але Бог помилував його, і не його тільки, а й мене, щоб не додалася мені печаль до печалі… Прийміть же його в Господі з усякою радістю, і таких майте в пошані, бо він за діло Христове був близький до смерті, наражаючи на небезпеку життя, щоб заповнити нестачу ваших послуг мені” (Флп. 2:25-30). Святий Єпафродит був єпископом в Адріанії (Італія).

Знайшли помилку