Апостол від 70-ти Клеопа, брат Іосифа Обручника rffw
Житія святих,  Січень

Апостол від 70-ти Клеопа, брат Іосифа Обручника

Місяця січня на 4-й день

Клеопа був молодший брат св. праведного Іосифа, обручника Пресвятої Діви Марії; він одружився з донькою Йосифа (через п’ять років після повернення з Єгипту до Назарету) Марією (Ін. 19:25). З цією Марією особливо дружна була Пресвята Діва Марія, і вони жили як рідні сестри. Євангеліст Іоанн пише, що біля Хреста Іісуса стояла Матір Його (Пресвята Богородиця) і сестра Матері Його (Марія Клеопова). Ця Марія, як дочка прав. Йосифа, обрученого зі Пресвятою Дівою Марією (Мф. 1:14-20), вважалася (у мешканців Єрусалима) Її сестрою (хоча не рідною, а зведеною).

Клеопа разом із Лукою був супутником Воскреслого Спасителя в Еммаус. В оповіді про цю подію видно, що Клеопа брав жваву участь у всьому, що стосувалося Господа Іісуса Христа, на Якого покладено були надії, що Він, як пророк, сильний ділом і словом перед Богом і людьми, визволить Ізраїля (Лк. 24:19), і що деякі з наших жінок (ст. 22) подивувалися звістці про Його воскресіння з мертвих, а серед жінок, які приходили до гробу Спасителя, була і дружина Клеопи – Марія.

Про подальше життя святого Клеопи нічого не відомо. Церковне передання повідомляє, що його вбили іудеї за віру в Христа в Еммаусі і саме в тому будинку, в якому він разом з євангелістом Лукою «пізнав» Господа в переломленні хліба.