Апостол від 70-ти Фадей Едеський, єпископ Бейрутський p1ar2ti5u5mu21rp810aq14166jm3
Житія святих,  Серпень

Апостол від 70-ти Фадей Едеський, єпископ Бейрутський

Місяця серпня на 21-й день / місяця січня на 4-й день

Апостол Фадей від 70-ти, за походженням єврей, народився в сирійському місті Едессі. (Святого апостола від 70-ти Фадея слід відрізняти від апостола з числа 12-ти Іуди, прозваного Фадея, або Леввеєм (пам’ять 19 червня). Прийшовши до Єрусалима на свято, він почув проповідь святого Іоанна Предтечі і, прийнявши від нього хрещення в Йордані, залишився в Палестині. Побачивши Спасителя, він став Його учнем і був обраний Господом поміж тих 70-ти учнів, яких Він послав по двоє на проповідь у міста і місцевості, які Сам мав намір відвідати (Лк. 10:1). Після Вознесіння Спасителя на небо апостол Фадей благовістив у Сирії та Месопотамії. Він прийшов із проповіддю Євангелія до Едесси і навернув до Христа князя Авгара, народ і жерців. Проповідь свою він утверджував багатьма чудесами (про які Авгар писав ассірійському цареві Нарсесу); поставив священників і влаштував Едесську Церкву. Князь Авгар хотів нагородити апостола Фадея багатими дарами, але той відмовився і пішов із проповіддю в інші міста, навертаючи багатьох язичників до християнської віри. Дійшовши з проповіддю до фінікійського міста Віріта (Бейрута), він заснував там Церкву і в тому ж місті мирно помер у 44 році (Це місце кончини вказується в слов’янській мінеї; за іншими джерелами, він помер в Едессі; за стародавнім вірменським переказом, апостола Фадея після різних мук було усічено мечем 21 грудня в Артазькій області в 50 році).

Тропарь апостолу от 70-ти Фаддею Едесскому, глас 2

Днесь Еде́с град весели́тся,/ прие́м тобо́ю Креще́ния ба́ню,/ и А́вгарь, страсте́й премене́н, твою́ па́мять сла́вит./ С ни́миже пое́м и мы:/ весе́лия духо́внаго испо́лни живо́т наш/ и стра́сти исцели́,// Фадде́е апо́столе, моли́твами твои́ми.

Ин тропарь апостолу от 70-ти Фаддею Едесскому, глас 3

Апо́столе святы́й Фадде́е,/ моли́ Ми́лостиваго Бо́га,/ да прегреше́ний оставле́ние// пода́ст душа́м на́шим.

Тропaрь ґпcла, глaсъ G:

Ґпcле с™hй, fаддeе, моли2 млcтиваго бGа, да прегрэшeній њставлeніе подaстъ душaмъ нaшымъ.

Кондaкъ ґпcла, глaсъ д7:

Ћкw ѕвэздY пресвётлую цRковь тS стzжA, ґпcле fаддeе, чудєсы2 твои1ми всегдA просвэщaема, сп7си2 вёрою чтyщыz пaмzть твою2.