Вибрані праці святих отців,  святий Феофілакт Болгарський, архієпископ Охридський

Тлумачення на 2-ге послання до Тимофія святого апостола Павла

УкраїнськаРосійська

Передмова

Чому апостол пише це, друге, послання до Тимофія? У першому посланні він сказав: “сподіваюся незабаром прийти до тебе” (1Тим. 3:14). Але це не здійснилося, бо його затримав Нерон. Тому замість свого прибуття посланням утішає його, бо Тимофій сумував скільки внаслідок відсутності апостола, стільки ж і від тягаря єпископської влади. Бо й великим мужам важко керувати кораблем Церкви, бо з усіх боків їх затоплюють великі хвилі, особливо ж у той час, коли всюди війни. При цьому апостол кличе його до себе, бо був близький уже до смерті.

Глава перша

Предисловие

Почему апостол пишет это, второе, послание к Тимофею? В первом послании он сказал: «надеюсь вскоре прийти к тебе» (1Тим. 3:14). Но это не исполнилось, ибо он задержан был Нероном. Поэтому вместо своего прибытия посланием утешает его, потому что Тимофей скорбел сколько вследствие отсутствия апостола, столько же и от тяжести епископской власти. Ибо и великие мужи затрудняются в управлении кораблем Церкви, будучи со всех сторон затопляемы большими волнами, особенно же в то время, когда повсюду войны. При этом апостол зовет его к себе, ибо был близок уже к смерти.

Глава первая