Вибрані праці святих отців,  Священносповідник Миколай (Могилевський)

Таємниця душі людської

УкраїнськаРосійська

Життєопис Митрополита Миколая

Миколай (Могилевський Феодосій Никифорович), митрополит Алма-Атинський і Казахстанський народився 1874 року в сім’ї псаломщика села Комісарівки Верхньо-Дніпропетровського повіту Катеринославської губернії. Закінчив Катеринославське духовне училище і Катеринославську духовну семінарію. Після закінчення семінарії був учителем другокласної церковної школи.

У 1903 році вступив послушником у Нілову пустинь Тверської єпархії і 1904 року був пострижений у чернецтво.

27 травня 1905 р. висвячений у сан ієродиякона, а в жовтні того ж року – у сан ієромонаха.

Жизнеописание Митрополита Николая

Николай (Могилевский Феодосий Никифорович), митрополит Алма-Атинский и Казахстанский родился в 1874 году в семье псаломщика села Комиссаровки, Верхне-Днепропетровского уезда, Екатеринославской губернии. Окончил Екатеринославское духовное училище и Екатеринославскую духовную семинарию. По окончании семинарии был учителем второклассной церковной школы.

В 1903 году поступил послушником в Нилову пустынь Тверской епархии и в 1904 году был пострижен в монашество.

27 мая 1905 г. рукоположен в сан иеродиакона, а в октябре того же года – во иеромонаха.