Біблія українською мовою

Книга пророка Захарія

← попередній розділ
Розділ 14
1: Ось настає день Господній, і розділять награбоване у тебе серед тебе.
2: І зберу всі народи на війну проти Єрусалима, і візьмуть місто, і розграбовані будуть доми, і збезчещені будуть дружини, і половина міста піде у полон; але решта народу не буде знищена в місті.
3: Тоді виступить Господь і ополчиться проти цих народів, як ополчився у день брані.
4: І стануть ноги Його у той день на горі Елеонській, яка перед лицем Єрусалима на сході; і роздвоїться гора Елеонська від сходу до заходу дуже великою долиною, і половина гори відійде до півночі, а половина її— до півдня.
5: І ви побі­жите у долину гір Моїх, бо долина гір буде простягатися до Асила; і ви побіжите, як бігли від землетрусу в дні Озії, царя Юдейського; і прийде Гос­подь Бог мій і всі святі з Ним.
6: І бу­­де­ у той день: не стане світла, світила віддаляться.
7: День цей буде єдиний, відомий тільки Господу: ні день, ні ніч; лише у вечірній час з’явиться світло.
8: І буде у той день, живі води потечуть з Єрусалима, половина їх до моря східного і половина їх до моря західного: влітку й узимку так буде.
9: І Господь буде Царем над усією землею; у той день буде Господь єдиний, і ім’я Його єдине.
10: Уся ця земля буде, як рівнина, від Гаваона до Реммона, на південь від Єрусалима, який високо буде стояти на своєму місці і населиться від воріт Веніамінових до місця перших воріт, до кутових воріт, і від вежі Анамеїла до царських точил.
11: І будуть жи­ти у ньому, і прокляття не буде більше, але буде стояти Єрусалим безпечно.
12: І ось яке буде ураження, яким уразить Господь усі народи, які воювали проти Єрусалима: у кожного зачахне тіло його, коли він ще стоїть на своїх ногах, і очі у нього розтануть в ямках своїх, і язик його засохне у роті його.
13: І буде у той день, станеться між ними велике сум’яття від Господа, так що один схопить руку іншого, і підніметься рука його на ближнього його.
14: Але і сам Іуда буде воювати проти Єрусалима, і зібране буде багатство всіх навколишніх народів: золото, срібло й одяг у великій кількості.
15: Буде таке саме ураження і коней, і мулів,­ і верблюдів, і ослів, і всякої худоби, яка буде у станах у них.
16: Потім усі інші з усіх народів, які приходили проти Єрусалима, будуть приходити з року в рік для поклоніння Царю, Господу Саваофу, і для святкування­ свята кущів.
17: І буде: якщо якесь із племен земних не піде в Єрусалим для поклоніння Царю, Господу Сава­офу, то не буде дощу в них.
18: І якщо плем’я Єгипетське не підніметься в путь і не прийде [сюди], то й у нього не буде дощу і спіткає його ураження, яким уразить Господь народи, що не приходять святкувати свято кущів.
19: Ось що буде за гріх Єгипту і за гріх усіх народів, які не прийдуть святкувати свято кущів!
20: У той час навіть на кінських уборах буде написано: «Святиня Господу», і казани­ у домі Господньому будуть, як жертовні чаші перед вівтарем.
21: І всі казани в Єрусалимі та Юдеї будуть святинею Господа Саваофа, і будуть приходити всі, хто приносить жертву, і брати їх і варити у них, і не буде більше жодного хананея у домі Господа Саваофа в той день.
← попередній розділ