Біблія українською мовою

← попередній розділнаступний розділ →
Розділ 9
1: Боже отців і Господи милости, що створив усе словом Твоїм
2: і премудрістю Твоєю упорядкував людину, щоб вона владарювала над створеними Тобою творіннями
3: й управляла світом свято і справедливо, і в правоті душі чинила суд!
4: Даруй мені Твою премудрість, що сидить перед престолом, і не відкинь мене від отроків Твоїх,
5: бо я раб Твій і син рабині Твоєї, людина немічна і короткочасна і слабка у розумінні суду і законів.
6: Та хоч би хто і довершений був між синами людськими, без Твоєї премудрости він буде визнаний за ніщо.
7: Ти обрав мене царем народу Твого і суддею синів Твоїх і дочок;
8: Ти сказав, щоб я побудував храм на святій горі Твоїй і вівтар у місті перебування Твого, за подобою святої скинії, яку Ти приготував наперед від початку.
9: З Тобою премудрість, яка знає діла Твої й існувала, коли Ти творив світ, і відає, що угодно перед очима Твоїми і що праве за заповідями Твоїми:
10: зішли її від святих небес і від престолу слави Твоєї зішли її, щоб вона сприяла мені у трудах моїх, і щоб я знав, що благоугодно перед Тобою;
11: бо вона усе знає і розуміє, і мудро буде керувати мною у ділах моїх, і збереже мене у своїй славі;
12: і діла мої будуть благоприємними, і буду судити народ Твій справедливо, і буду достойним престолу батька мого.
13: Бо яка людина спроможна пізнати раду Божу? або хто може зразуміти, що угодно Господу?
14: Помисли смертних нетверді, і думки наші помилкові,
15: бо тлінне тіло обтяжує душу, і ця земна храмина придушує багатотурботливий розум.
16: Ми ледь можемо осягати і те, що на землі, і насилу розуміємо те, що під руками, а що на небесах— хто досліджував?
17: Волю ж Твою хто пізнав би, якби Ти не дарував премудрости і не посилав з висоти святого Твого Духа?
18: І так виправилися путі тих, хто живе на землі, і люди навчилися того, що угодно Тобі,
19: і спаслись премудрістю.
← попередній розділнаступний розділ →