Біблія українською мовою

Старий Завітпереклад Івана Огієнка
Новий Завітпереклад Волинської єпархії Української Православної Церкви

Книга пророка Ісаї

← попередній розділнаступний розділ →
Розділ 55
1: Спраглі! йдіть усі до вод; на­віть і ви, у яких немає срібла, йдіть, купуйте і споживайте; йдіть, купуйте без срібла і без плати вино і молоко.
2: Для чого вам відважувати срібло за те, що не хліб, і надбане трудами своїми за те, що не насичує? Послухайте Мене уважно і споживайте благо, і душа ваша нехай насолодиться жиром.
3: Прихиліть вухо ваше і прийдіть до Мене: послухайте, і жива буде душа ваша,— і дам вам завіт вічний, незмінні милості, обіцяні Давиду.
4: Ось, Я дав Його свідком для народів, вождем і наставником народам.
5: Ось, ти прикличеш народ, якого ти не знав, і народи, які тебе не знали, поспішать до тебе заради Господа Бога твого і заради Святого Ізраїлевого, бо Він прославив тебе.
6: Шукайте Господа, коли можна знайти Його; прикликайте Його, коли Він близько.
7: Нехай залишить нечестивий путь свій і беззаконник— думки свої, і нехай навернеться до Господа, і Він помилує його, і до Бога нашого, бо Він многомилостивий.
8: Мої думки— не ваші думки, ні ваші путі— путі Мої, говорить Господь.
9: Але, як небо вище за землю, так путі Мої вищі за путі ваші, і думки Мої вищі за думки ваші.
10: Як дощ і сніг сходить з неба і туди не повертається, але напуває землю і робить її здатною родити і вирощувати, щоб вона давала насіння тому, хто сіє, і хліб тому, хто їсть,—
11: так і слово Моє, яке виходить з уст Моїх,— воно не повертається до Мене мар­ним, але виконує те, що Мені угодно, і звершує те, для чого Я послав його.
12: Отже, ви вийдете з веселощами і будете випроваджені з миром; гори і пагорби будуть співати перед вами пісню, і всі дерева у полі рукоплескати вам.
13: Замість терня виросте кипарис; замість кропиви виросте мирт; і це буде на славу Гос­пода, у знамення вічне, незламне.
← попередній розділнаступний розділ →