...

Біблія українською мовою

Старий Завітпереклад Івана Огієнка
       Новий Завітпереклад Волинської єпархії Української Православної Церкви

Книга пророка Ісаї

← попередній розділнаступний розділ →
Розділ 54
1: Звеселись, неплідна, яка не народжує; викликни і виголоси, яка не мучилася пологами; тому що у залишеної набагато більше дітей, ніж у тієї, яка має чоловіка,— говорить Господь.
2: Розшир місце намету твого, розшир покрівлі осель твоїх; не соромся, пусти довше шнури твої і утверди кілки твої;
3: бо ти поширишся праворуч і ліворуч, і потомство твоє заволодіє народами і населить спустошені міста.
4: Не бійся, бо не будеш посоромлена; не знічуйся, бо не будеш у нарузі: ти забудеш посоромлення юности твоєї і не будеш більше згадувати про безслав­ність удівства твого.
5: Тому що твій Творець є чоловік твій; Господь Саваоф— ім’я Його; і Відкупитель твій— Святий Ізраїлів: Богом усієї землі назветься Він.
6: Бо як дружину, залишену і скорботну духом, закликає тебе Господь, і як дружину юности, яка була відкинута,— говорить Бог твій.
7: На малий час Я залишив тебе, але з великою милістю прийму тебе.
8: У полум’ї гніву Я приховав від тебе лице Моє на час, але вічною милістю помилую тебе,— говорить Відкупитель твій, Господь.
9: Бо це для Ме­не, як води Ноя: як Я поклявся, що води Ноя не прийдуть більше на зем­лю, так поклявся не гніватися на тебе і не дорікати тобі.
10: Гори зрушаться і пагорби захитаються,— а милість Моя не відступить від тебе, і завіт миру Мого не похитнеться,— говорить Господь, Який милує тебе.
11: Бідна, яку кидає буря, безутішна! Ось, Я покладу камені твої на рубіні і зроблю основу твою із сапфірів;
12: і зроблю вікна твої з рубінів і ворота твої— з перлин, і всю огорожу твою— із коштовних каменів.
13: І всі сини твої будуть навчені Господом, і великий мир буде у синів твоїх.
14: Ти утвердишся правдою, будеш далека від гноблення, бо тобі боятися немає чого, і від жаху, бо він не наблизиться до тебе.
15: Ось, будуть озброюватися проти тебе, але не від Мене; хто б не озброївся проти тебе, впаде.
16: Ось, Я створив коваля, який роздуває вугілля у вогні і робить знаряддя для своєї справи,— і Я творю губителя для знищування.
17: Жодне знаряддя, зроблене проти тебе, не буде успішним; і всякий язик, який буде змагатися з тобою на суді,— ти звинуватиш. Це є спад­щина рабів Господа, виправдання їх від Мене,— говорить Господь.
← попередній розділнаступний розділ →