...
Ікона Божої Матері іменована Калузька p1as7os14a19ktqcd1dl01eml9404
Ікони

Ікона Божої Матері іменована Калузька

Місяця жовтня на 12-й день

У 1748 році відбулося явище чудотворної ікони. Сталося це в селі Тинькова (зараз Ферзіковский район Калузької області), в будинку поміщика Василя Хитрово. Під час прибирання на горищі дві служниці перебирали старі речі. Одна з дівчат, Євдокія, лихословила. У цей момент вони випадково виявили великий сверток полотна із зображенням Жінки в темному одязі з книгою в руках. Друга служниця пригрозила Євдокії гнівом ігумені за лихослів’я і недбальство, на що та, зі словами: «Ось як я боюся твоєї ігумені» плюнула на образ і той час впала на підлогу, розбита паралічем. Євдокія була не в силах поворухнутися. Друга служниця про все розповіла поміщику, який наказав перенести паралізовану до рідної домівки і укласти під ікони. Вночі родичам дівчини з’явилася Богородиця і сказала:

«Дочка ваша своїм зухвалим вчинком в зображеному на полотні особі образила не черницю, а Мене, бо це зображення є Мій образ, через який, по волі Сина Мого і Бога, Я буду клопотати за місто ваше і жителів його. Вранці оголосіть про це священикам і разом з ними помоліться перед зганьбленої Моїй іконою, окропите розслаблену святою водою, і дочка ваша зцілиться».

Батьки виконали вказівки Пречистої і Євдокія зцілилася. Ікону вставили в раму і помістили на почесне місце в будинку поміщика Хитрово.

Незабаром слуга поміщика Прохор, який страждав довгий час глухотою, тричі уві сні бачив Богородицю, яка сказала, що йому потрібно молитися перед іконою. Прохор так і зробив. Після цього він заснув на дві доби, а по пробудженню виявив, що слух до нього повернувся.

Через час важко захворіла єдина дочка поміщика Хитрово. Вночі їй привиділася Пречиста і наказала молитися перед іконою, щоб отримати зцілення. Дівчина розповіла про цей сон батькам, і вони разом молилися. Скоро дівчина одужала.

Після таких чудодійних подій ікону з почестями перенесли в храм в селі Калужкі.

У 1771 році в Калузі і околицях міста лютувала чума. Жителі міста попросили привезти з Калужки чудотворну ікону. Протягом трьох днів з іконою обходили всі вулиці Калуги, після чого чума припинилася. На згадку про цю чудову подію встановлено щорічне святкування іконі 15 вересня.

У період Вітчизняної війни в 1812 році ікону перенесли в м Єфремов. Восени після боїв під Малоярославцем і Тарутиним відступаюче військо Наполеона попрямувало у бік Калуги, але несподівано противники згорнули на Гжатск. Пізніше полонені розповідали, що їм багато разів були видіння Богородиці, які супроводжувалися перемогами російських військ. Про це доповіли Олександру I. Він розпорядився встановити щорічне святкування іконі 25 жовтня.

У 1898 році в Калузі лютувала холера. Міська Дума ухвалила зробити хресний хід з чудотворним образом навколо міста. Заступництвом Божої Матері місто було врятовано.

Ікона допомогла зцілитися Оптинському старцю Амвросію і дружині колезького асесора з Боровська.

Після революції святий образ врятували від богоборців. Його зберігали в Московській духовній академії чоловічого монастиря в м. Сергієв Посад. За участю Патріарха Алексія II ікона була повернута місту.

Тропарі, кондаки, молитви та величання

Гражданський шрифтЦерковнослов'янськоюУкраїнською

Тропарь Пресвятой Богородице пред иконой Ея «Калужской», глас 4

Засту́пнице от враг иноплеме́нных Необори́мая Калу́жския земли́/ и Изба́вительнице от смертоно́сныя я́звы Ми́лостивая!/ Изба́ви рабы́ Твоя́ от вся́ких бед и боле́зней,/ с ве́рою и любо́вию прибега́ющия к чудотво́рней ико́не Твое́й,// и спаси́ ду́ши на́ша.

Кондак Пресвятой Богородице пред иконой Ея «Калужской», глас 6

Не и́мамы пе́сней, ниже́ слове́с,/ ка́ко досто́йно восхваля́ти Тя,/ Ма́ти Христа́ Бо́га на́шего,/ явле́ния ра́ди чудотво́рныя ико́ны Твоея́ земли́ Калу́жстей,/ то́кмо мо́жем вопи́ти Тебе́:/ не отврати́ ми́лости Твоея́ от нас// и низпосли́ ю́ всем притека́ющим к цельбоно́сней ико́не Твое́й.

 

Ще в розробці

Знайшли помилку