Преподобний Іоанн, учень святого Григорія Декаполита p1e6k3hvbr1r9k1etm1hnmtef161v5
Житія святих,  Квітень

Преподобний Іоанн, учень святого Григорія Декаполита

День пам'яті (н. ст.)

Місяця квітня на 11-й день / квітня на 18-й день

Преподобний Іоанн народився наприкінці VIII століття. У юнацькому віці він став учнем преподобного Григорія Декаполита († близько 820 року, пам’ять 20 листопада) і прийняв від нього іночеський постриг. Під керівництвом досвідченого вчителя святий Іоанн досягнув високої духовної досконалості.

Коли імператор Лев Вірменин (813–820) відновив гоніння на православних християн за шанування святих ікон, преподобний Григорій Декаполит разом з преподобним Іосифом Піснеписцем († близько 820 року, пам’ять 4 квітня) та своїм учнем преподобним Іоанном прибули із Солуні до Константинополя, аби протидіяти іконоборчій єресі. Декілька років, попри гоніння, святі Григорій та Іоанн безстрашно захищали православ’я, проповідуючи шанування цкон. Після багатьох трудів преподобний Григорій помер, а невдовзі після цього відійшов до Господа і святий Іоанн. Преподобний Іосиф Піснеписець переніс їхні мощі до побудованої ним церкви в ім’я святителя Миколая Чудотворця.

Кондак преподобному Иоанну Солунскому, глас 4

Воздержа́нием, о́тче, житие́ украси́в, и плоть умертви́л еси́,/ те́мже и победи́л еси́ вра́жия прило́ги, преблаже́нне,/ и преше́л еси́ к Бо́гу в безско́рбный и ве́чный живо́т,/ я́ко досто́ин насле́дник, Иоа́нне,// Ему́же моли́ся спасти́ся нам.

Кондaкъ, глaсъ д7.
Под0бенъ: Вознесhйсz:

Воздержaніемъ, џтче, житіE ўкраси1въ, и3 пл0ть ўмертви1лъ є3си2: тёмже и3 побэди1лъ є3си2 вр†жіz прил0ги, пребlжeнне, и3 прешeлъ є3си2 къ бGу въ безск0рбный и3 вёчный жив0тъ, ћкw дост0инъ наслёдникъ, їwaнне: є3мyже моли1сz сп7сти1сz нaмъ.