Священномученик Сергій Астахов, диякон p1dq1jrvr71me4fdv1edbc8aj6s3
Житія святих,  Грудень

Священномученик Сергій Астахов, диякон

Місяця грудня на 18-й день

Диякон Сергій Миколайович Астахов народився Москві, у ній робітника, 5 червня 1877 року. Освіту він здобув у народній школі. Сергій Миколайович був одружений з Анною Никифорівною і в них народилося п’ятеро дітей. У 1920 році він був посвячений у стихар Преосвященнішим Ніканором (Кудрявцевим), єпископом Богородським, вікарієм Московської єпархії, і почав подвизатися як псаломщик у Петропавлівській церкві в Лефортово. З 1921 року Сергій Астахов із сім’єю починає жити у с. Троїцьке-Ратманове (нині село Івашеве Ногінського району Московської області). 22 січня 1922 року відбулася хіротонія Сергія під диякона. Іноді отця Сергія запрошували служити до Петро-Павлівського храму селі Обухів. Наприкінці листопада 1937 року диякон Сергій був заарештований разом із духовенством обухівського храму за звинуваченням у контрреволюційній агітації. Трійка НКВС засудила його до 8 років виправно-трудових таборів. Діакон Сергій Астахов помер у таборі 31 грудня 1942 року у віці шістдесяти п’яти років. Ім’я священномученика Сергія (Астахова) включено до Собору новомучеників і сповідників Руських.