...
Псалтир

Молитви перед початком читання Псалтирі

ГражданськийЦерковнослов’янськоюУкраїнською

          Молитвы перед началом чтения Псалтири

Разумно да будет, како подобает особь пети Псалтирь.

Аще иерей, глаголет: Благослове́н Бог наш, всегда́, ны́не и при́сно и во ве́ки веко́в.

Разу1мно да бу1детъ, ка1кw подоба1етъ nсо1бь пэ1ти pалти1рь

Ѓще їерeй, глаг0летъ:

Бlгословeнъ бGъ нaшъ, всегдA, нhнэ и3 при1снw, и3 во вёки вэкHвъ.

Ѓще ли ни2, глаг0ли ўмилeннw:

Про те, яким чином слід співати Псалтир,
дотримуючись розумної послідовності

 

Якщо священик, то виголошує:Благословен Бог наш завжди, нині, і повсякчас, і на віки віків.

Якщо мирянин, то промовляє зворушено:Молитвами святих отців наших, Господи Ісусе Христе Боже наш, помилуй нас. Амінь.

Царю Небесний… Трисвяте. І після Отче наш

тропарі, глас 6.Помилуй нас, Господи, помилуй нас, бо, жодного виправдання не маючи, ми, грішні, Тобі, як Владиці, цю молитву приносимо: помилуй нас.

Слава…

Славне торжество пророка Твого, Господи, через Церкву показало небо, тому з людьми веселяться ангели. Його молитвами, Христе Боже, в мирі провадь життя наше, щоб ми співали Тобі: алилуя.

І нині…

Велике множество провин моїх, Богородице! До Тебе прибігаю, чиста, спасіння благаючи. Зглянься на немічну душу мою і моли Сина Свого й Бога нашого, щоб простив мені, що вчинив я лихого, єдина благословенна.

Господи, помилуй (40 разів). І поклонися, якщо можеш.

Також молитва Святій живоначальній Тройці:

Всесвятая Тройце, Боже і Творче всього світу, поспіши і направ серце моє, щоб я з розумом почав і ділами добрими закінчував співати ці богонатхненні псалми, що їх Святий Дух устами Давидовими промовляв, які нині співати хочу і я, недостойний; знаю свою неміч, припадаю і молюся Тобі, і помочі від Тебе благаю: Господи, направ розум мій і зміцни серце моє, щоб я не втомлювався, але відчував насолоду від святих пісень та щоб навчився добрих діл за словами їхніми; і, просвітлений ними, щоб став я на суді праворуч Тебе, у країні Твоїй, разом з усіма обраними Твоїми. І нині, Владико, благослови, щоб, зітхнувши сердечно, устами я заспівав, промовляючи:

Прийдіть, поклонімось… (тричі)

Також постій трохи, аж поки заспокояться усі почуття. А тоді — почни, але не одразу, без лінощів, зі зворушенням і смиренням у серці, і скажи так: Блажен муж… тихо і розумно, з увагою, не поспішаючи, не поквапом, а так, щоб розумом збагнути те, що говориться.