Проповідь у день винесення чесних древ Хреста Господнього 121
Проповіді

Проповідь у день винесення чесних древ Хреста Господнього

«Всякого, хто визнає Мене перед людьми, того визнаю і Я перед Отцем Моїм Небесним» (Мф. 10:32)

У сьогоднішній день Православна Церква вшановує Винесення Чесних Древ Животворящого Хреста Господнього та возвеличує святих мучеників Маковеїв. Щиросердечно поздоровляю вас, возлюблені во Христі брати і сестри, з цим святим днем!

По волі Господній, я пишу ці рядки не у храмі і навіть не у своїй домівці, а пишу, знаходячись у медустанові на лікуванні. Коли поруч немає рідних тобі людей і, мимоволі, почуваєшся одиноким. Коли у роті та на серці гіркота і відчуваєш біль від хвороби. Коли далеко не всі розділяють твої погляди та намагаються докорити і нав’язати верховенство своєї думки, тоді по особливому згадується Голгофа, де Христос страждав за наші гріхи, пролив невинну Кров і звершив діло спасіння людей.

Свята Церква вчить нас шанувати Хрест Господній. Апостол Павл у посланні до християн Галатії називає Святий Хрест своєю похвалою. І ось сьогодні кожен повинен схилити свою голову та приклонити свої коліна не просто перед Древом, а перед Господньою Любов’ю, яку Він у повноті явив нам у Своїй хрестній жертві.

Хто не може прийти в храм, станьте на коліна вдома, поцілуйте свій натільний хрестик. Час такий, що ми дякуємо військовим, лікарям, волонтерам. Обов’язково подякуймо Іісусу Христу, Сину Божому! Він наш Спаситель, наш Лікар, Він готує нас до вічного блаженства і дарував нам Честний Хрест.

Святитель Іоанн Златоуст пише: “Хрест – благовоління Отця, слава Єдинородного, радість Духа, окраса ангелів, утвердження Церкви, твердиня святих, світло всьому світу.

Нам, новозавітнім християнам, повинно бути природнім шанувати Хрест Животворящий. Адже сьогодні Матір Церква возвеличує ще і старозавітніх мучеників братів Маковеїв. Вони не читали Євангелії, а жили в очікуванні Спасителя світу. Але в серцях їх горіла жива віра, котру вони отримали з молоком мами Соломонії та були натхненні ревною проповіддю учителя Єлеазара. Воістину, дивний Бог во святих своїх! А ми радіємо, що крізь віки маємо приклад живої віри: “Прославляючих Мене і Я прославлю” (1 Царств 2, 30), – говорить Господь.

Отож, дорогі брати і сестри, ми маємо дороговкази, котрі, немов дорожні знаки, показують нам напрямок руху. Сьогодні розпочинається Успенский піст, тож є час для трудів духовних. Є можливість отримати благословіння від Хреста Господнього та побути на двотижневому духовному карантині, щоб не тільки тіло своє, але й душу прикрасити чистотою.

Силою Честного і Животворящого Хреста Свого і молитвами святих мучеників Маковеїв, спаси і сохрани нас Господи! Амінь!

Джерело