Біблія українською мовою

Книга пророка Захарія

← попередній розділнаступний розділ →
Розділ 11
1: Відчиняй, Ливане, ворота твої, і нехай пожере вогонь кед­ри твої.
2: Ридай, кипарисе, бо упав кедр, бо і величні спустошені; ридайте, дуби васанські, бо повалився непрохідний ліс.
3: Чутний голос ридання пастухів, тому що спустошено привілля їх; чутне рикання молодих левів, тому що спустошена краса Йордану.
4: Так говорить Господь Бог мій: паси овець, приречених на заколення,
5: яких покупці убивають безкарно, а ті, що продали, говорять: «благословенний Господь; я розбагатів!» і пастухи їх не шкодують за ними.
6: Бо Я не буду більше ми́лувати жителів землі цієї,— говорить Господь; і ось, Я віддам людей, кожного у руки ближнього його і в руки царя його, і вони будуть уражати землю, і Я не визволю від рук їхніх.
7: І буду пасти овець, приречених на заколення, овець воістину бідних. І візьму Собі два жез­ли, і назву один— благоволінням, другий— путами, і ними буду пасти овець.
8: І знищу трьох з пастирів у один місяць; і відвернеться душа Моя від них, як і їх душа відвертається від Мене.
9: Тоді скажу: не буду пасти вас; та, що помирає,— нехай помирає, і та, що гине,— нехай гине, а ті, що залишаються, нехай їдять плоть одна одної.
10: І візьму жезл Мій— благовоління і переломлю його, щоб знищити завіт, який уклав Я з усіма народами.
11: І він знищений буде у той день, і тоді дізнаються бідні вівці, які очікують Мене, що це слово Господа.
12: І скажу їм: якщо угодно вам, то дайте Мені платню Мою; якщо ж ні,— не давайте; і вони відважать на сплату Мені тридцять срібників.
13: І сказав мені Господь: кинь їх у церковну скарбницю,— висока ціна, в яку вони оцінили Мене! І взяв Я тридцять срібників і кинув їх у дім Господній для гончара.
14: І переломив Я другий жезл Мій— «пута», щоб розірвати братерство між Іудою й Ізраїлем.
15: І Господь сказав мені: ще візьми собі знаряддя одного із нерозумних пастухів.
16: Бо ось, Я поставлю на цій землі пастуха, який про загиблих не турбується і загублених не буде шукати і хворих не буде лікувати, здорових не буде годувати, а м’ясо повнотілих­ буде їсти і копита їх відірве.
17: Горе негідному пастухові, який залишає стадо! меч на руку його і на праве око його! рука його зовсім засохне, і праве око його зовсім осліпне.
← попередній розділнаступний розділ →