Біблія українською мовою

Старий Завітпереклад Івана Огієнка
Новий Завітпереклад Волинської єпархії Української Православної Церкви

Книга пророка Софонії

наступний розділ →
Розділ 1
1: Слово Господнє, яке було до Софонії, сина Хусія, сина Годолії, сина Аморії, сина Єзекії, у дні Іосії, сина Амонового, царя Юдейського.
2: Усе знищу з лиця землі,— говорить Господь:
3: знищу людей і ху­добу,­ знищу птахів небесних і риб морських, і спокуси разом з нечестивими; знищу людей з лиця землі,— говорить Господь.
4: І простягну руку Мою на юдеїв і на всіх жителів Єрусалима: знищу з місця цього залишки Ваала, ім’я жерців зі священиками,
5: і тих, які на покрівлях поклоняються воїнству небесному, і тих, що поклоняються, які клянуться Господом і клянуться царем своїм,
6: і тих, які відступили від Господа,­ не шукали Господа і не запитували про Нього.
7: Замовкни перед лицем Господа Бога! бо близько день Господній: уже приготував Господь жер­товне заколення, призначив, кого покликати.
8: І буде у день жертви Господньої: Я відвідаю князів і синів ца­ря і всіх, що одягаються в одяг іноплемінників;
9: відвідаю у той день усіх, які перестрибують через поріг, які дім Гос­пода свого наповнюють насильством і обманом.
10: І буде у той день,— говорить Господь,— крик бі­ля воріт рибних і ридання біля інших воріт і велике руйнування на пагорбах.
11: Ридайте, жителі нижньої час­тини міста, бо зникне весь торговель­ний народ і знищені будуть обтяжені сріблом.
12: І буде у той час: Я зі світильником огляну Єрусалим і покараю тих, які сидять на дріжджах своїх і говорять у серці своєму: «не творить Господь ні добра, ні зла».
13: І перетворяться багатства їхні на здобич і доми їхні— на запус­тіння; вони побудують доми, а жити у них не будуть, насадять виноградники, а вина з них не будуть пити.
14: Близький великий день Господа, близький, і дуже поспішає: уже чутний голос дня Господнього; гірко заволає тоді й найхоробріший!
15: День гніву— день цей, день скорботи і тісноти, день спустошення і руйнування, день пітьми і мороку, день хмари й імли,
16: день труби і військового крику проти укріплених міст і високих веж.
17: І Я стисну лю­дей, і вони будуть ходити, як сліпі, тому що вони згрішили проти Господа, і розметана буде кров їхня, як порох, і плоть їхня— як послід.
18: Ні срібло їхнє, ні золото їхнє не може врятувати їх у день гніву Господа, і вогнем ревности Його пожерта буде вся ця земля, бо знищення, і притім раптове, звершить Він над усіма жителями землі.
наступний розділ →