Святе Письмо

← попередній розділнаступний розділ →
Розділ 7
1: Не судіть, то не судимі будете,
2: бо яким судом судите, таким будете судимі, і якою мірою міряєте, такою і вам будуть міряти.
3: І що ти дивишся на сучок в оці брата твого, а колоди у твоєму оці не відчуваєш?
4: Або, як скажеш братові твоєму: «дай, я вийму сучок з ока твого», коли колода в оці твоїм?
5: Лицеміре! Вийми спершу колоду з ока твого і тоді побачиш, як вийняти сучок з ока брата твого.
6: Не давайте святині псам і не кидайте перлів ваших перед свиньми, щоб вони не потоптали їх ногами своїми і, обернувшись, не пороздирали вас.
7: Просіть, і дасться вам; шукайте, і знайдете; стукайте, і відчинять вам;
8: бо кожен, хто просить, одержує, і хто шукає, знаходить, і хто стукає, тому відчинять.
9: Чи є між вами така людина, яка, коли син її попросить у неї хліба, подала б йому камінь?
10: і коли попросить риби, подала б йому змію?
11: Отже, якщо ви, будучи злі, вмієте дари добрі давати дітям вашим, тим паче Отець ваш Небесний дасть блага тим, хто просить у Нього.
12: Отож все, як бажаєте, щоб вам робили люди, так і ви робіть їм, бо в цьому закон і пророки.
13: Входьте вузькими ворітьми, бо широкі ворота і простора дорога ведуть на погибель, і багато ідуть ними;
14: бо тісні ворота і вузька дорога ведуть у життя, і мало хто знаходить їх.
15: Остерігайтесь лжепророків, які приходять до вас в одежі овечій, а всередині вовки хижі.
16: По плодах їхніх пізнаєте їх. Хіба збирають виноград з тернини, або смокви з реп'яхів?
17: Так усяке добре дерево плоди добрі приносить, а погане дерево плоди погані приносить.
18: Не може дерево добре приносити плоди погані, ні дерево погане приносити плоди добрі.
19: Всяке дерево, що не дає плоду доброго, зрубують і кидають у вогонь.
20: Отож по їхніх плодах пізнаєте їх.
21: Не кожен, хто говорить Мені: «Господи! Господи!», увійде в Царство Небесне, а той, хто виконує волю Отця Мого Небесного.
22: Багато хто скаже Мені в той день: Господи! Господи! чи не Твоїм ім'ям ми пророкували? і чи не Твоїм ім'ям бісів виганяли? і чи не Твоїм ім'ям багато чудес творили?
23: І тоді скажу їм: Я ніколи не знав вас; відійдіть від Мене, хто чинить беззаконня.
24: Отож всякого, хто слухає слова Мої ці і виконує їх, уподібню мужу розумному, котрий збудував будинок свій на камені;
25: і пішов дощ, і розлилися річки, і знялися вітри, і ринули на будинок той, і він не впав, бо був заснований на камені.
26: І кожен, хто слухає ці слова Мої і не виконує їх, уподібниться мужеві нерозумному, котрий збудував будинок свій на піску;
27: і пішов дощ, і розлилися річки, і знялися вітри, і налягли на будинок той; і він упав, і руйнування його було велике.
28: І коли Іісус скінчив слова ці, народ дивувався вченню Його,
29: бо Він учив їх, як Такий, що має владу, а не як книжники і фарисеї.
1: Не судіть, то не судимі будете,
7: Просіть, і дасться вам; шукайте, і знайдете; стукайте, і відчинять вам;
10: і коли попросить риби, подала б йому змію?
14: бо тісні ворота і вузька дорога ведуть у життя, і мало хто знаходить їх.
19: Всяке дерево, що не дає плоду доброго, зрубують і кидають у вогонь.
20: Отож по їхніх плодах пізнаєте їх.
28: І коли Іісус скінчив слова ці, народ дивувався вченню Його,
29: бо Він учив їх, як Такий, що має владу, а не як книжники і фарисеї.
← попередній розділнаступний розділ →