Святе Письмо

← попередній розділнаступний розділ →
Розділ 3
1: У ті дні приходить Іоанн Хреститель і проповідує в пустині Іудейській,
2: і каже: покайтеся, бо наблизилось Царство Небесне.
3: Бо він той, про якого сказав пророк Ісаія: глас вопіющого в пустині: приготуйте путь Господу, прямими зробіть стезі Йому (Іс. 40,3).
4: Сам же Іоанн мав одежу з верблюжого волосу і пояс шкіряний на чреслах своїх, а їжею його були акриди та дикий мед.
5: Тоді Ієрусалим і вся Іудея і вся околиця Іорданська виходили до нього
6: і хрестилися від нього в Іордані, сповідаючи гріхи свої.
7: Побачивши Іоанн багато фарисеїв і саддукеїв, що йшли до нього хреститися, сказав їм: породження єхиднині! хто навчив вас тікати від майбутнього гніву?
8: Сотворіть же достойний плід покаяння
9: і не думайте говорити в собі: отець у нас Авраам; бо кажу вам, що Бог може з каміння цього звести дітей Авраамові.
10: Вже й сокира біля кореня дерев лежить: всяке дерево, що не приносить доброго плоду, зрубують і кидають у вогонь.
11: Я хрещу вас водою в покаяння, але Той, Котрий йде за мною, сильніший за мене; я недостойний понести взуття Його; Він хреститиме вас Духом Святим і вогнем;
12: лопата Його в руці у Його, і Він очистить тік Свій і збере пшеницю Свою в житницю, а солому спалить вогнем невгасимим.
13: Тоді приходить Іісус з Галілеї на Іордан до Іоанна хреститися від нього.
14: Іоанн же стримував Його і говорив: мені треба хреститися від Тебе, і чи Ти приходиш до мене?
15: Але Іісус сказав йому у відповідь: облиш нині, бо так належить нам виконати всяку правду. Тоді Іоанн допускає Його.
16: І, хрестившись, Іісус вийшов зразу ж з води,– і ось, розкрились Йому небеса, і побачив Іоанн Духа Божого, Котрий сходив, як голуб, і спускався на Нього.
17: І ось, голос з неба, який говорить: Цей є Син Мій Улюблений, в Котрому Моє благовоління.
← попередній розділнаступний розділ →