Святе Письмо

наступний розділ →
Розділ 1
1: Початок Євангелія Іісуса Христа, Сина Божого,
2: як написано у пророків: ось, Я посилаю Ангела Мого перед лицем Твоїм, який приготує путь Твій перед Тобою (Мал. 3,1).
3: Глас вопіющого в пустині: приготуйте путь Господу, прямими зробіть стезі Йому (Іс. 40,3).
4: Явився Іоанн, який хрестив у пустині і проповідував хрещення покаяння для прощення гріхів.
5: І виходили до нього вся країна Іудейська і ієрусалимляни; і всі хрестились від нього в річці Іордані, сповідаючи гріхи свої.
6: Іоанн же носив одежу з верблюжого волосу і пояс шкіряний на чреслах своїх, і їв акриди та дикий мед.
7: І проповідував, кажучи: за мною йде Сильніший мене, в Якого я недостойний, нахилившись, розв'язати ремінь взуття Його;
8: я хрестив вас водою, а Він хреститиме вас Духом Святим.
9: І сталось у ті дні, прийшов Іісус із Назарета Галілейського і хрестився від Іоанна в Іордані.
10: І коли виходив з води, зараз же побачив Іоанн небеса, що розкривалися, і Духа, Котрий сходив на Нього, як голуб.
11: І голос був з небес: Ти Син Мій Улюблений, в Котрому Моє благовоління.
12: Негайно після того Дух веде Його в пустиню.
13: І пробув Він там у пустині сорок днів, спокушуваний сатаною, і був із звірами; і Ангели служили Йому.
14: Після того ж, як виданий був Іоанн, прийшов Іісус до Галілеї, проповідуючи Євангеліє Царства Божого
15: і кажучи, що настав час і наблизилось Царство Боже: покайтеся і віруйте в Євангеліє.
16: Проходячи ж біля моря Галілейського, побачив Симона і Андрія, брата його, які закидали сіті в море, бо вони були рибалки.
17: І сказав їм Іісус: ідіть за Мною, і Я зроблю, що ви будете ловцями людей.
18: І вони відразу ж, покинувши свої сіті, пішли за Ним.
19: І, пройшовши звідти трохи, Він побачив Якова Зеведеєвого і Іоанна, брата його, які також у човні лагодили сіті;
20: і зараз же покликав їх. І вони, залишивши батька свого Зеведея в човні з робітниками, пішли за Ним.
21: І приходять до Капернаума; і незабаром у суботу увійшов Він у синагогу і навчав.
22: І дивувалися вченню Його, бо Він учив їх, як Такий, що має владу, а не як книжники.
23: У їхній синагозі був чоловік, одержимий духом нечистим, і закричав:
24: облиш, що Тобі до нас, Іісусе Назарянине? Ти прийшов погубити нас! знаю Тебе, хто Ти, Святий Божий.
25: Але Іісус заборонив йому, кажучи: замовкни і вийди з нього.
26: Тоді дух нечистий, стряснувши його і скрикнувши гучним голосом, вийшов з нього.
27: І вжахнулися всі, так що один одного питали: що це? що це за нове вчення, що Він і духам нечистим наказує владно і вони слухають Його?
28: І швидко розійшлися про Нього чутки по всій окрузі Галілейській.
29: Вийшовши невдовзі з синагоги, прийшли до дому Симона і Андрія, з Яковом та Іоанном.
30: Теща ж Симонова лежала в гарячці; і зразу сказали Йому про неї.
31: І, підійшовши, Він підняв її, взявши її за руку; і гарячка зразу ж залишила її, і вона стала служити їм.
32: Надвечір, коли заходило сонце, приносили до Нього всіх недужих і біснуватих.
33: І все місто зібралось біля дверей.
34: І Він зцілив багатьох, що страждали всякими недугами; вигнав багатьох бісів, і не дозволяв бісам говорити, що вони знають, що Він Христос.
35: А вранці, вставши вдосвіта, вийшов і пішов у безлюдне місце, і там молився.
36: Симон і ті, що були з ним, пішли за Ним,
37: і, знайшовши Його, кажуть Йому: всі Тебе шукають.
38: Він говорить їм: ходімо в найближчі села та міста, щоб Мені і там проповідувати; бо Я для того прийшов.
39: І Він проповідував у синагогах їхніх по всій Галілеї і виганяв бісів.
40: Приходить до Нього прокажений і, благаючи Його та падаючи перед Ним на коліна, говорить Йому: якщо хочеш, можеш мене очистити.
41: Іісус, змилосердившись над ним, простягнув руку, доторкнувся до нього і сказав йому: хочу, очисться.
42: Після цього слова проказа зразу ж зійшла з нього, і він став чистим.
43: І, глянувши на нього суворо, негайно відіслав його
44: і сказав йому: гляди ж, нікому нічого не кажи, але піди покажись священникові і принеси за очищення твоє, що повелів Мойсей, на свідчення їм.
45: А він, вийшовши, почав розголошувати і розказувати про подію, яка сталася, так що Іісус не міг уже явно ввійти до міста, але перебував зовні, в безлюдних місцях. І приходили до Нього звідусіль.
наступний розділ →