Біблія українською мовою

Книга пророка Малахії

← попередній розділнаступний розділ →
Розділ 3
1: Ось, Я посилаю ангела Мого, і він приготує путь переді Мною, і несподівано прийде у храм Свій Гос­подь, Якого ви шукаєте, і ангел завіту, Якого ви бажаєте; ось, Він іде,— говорить Господь Саваоф.
2: І хто ви­тримає день пришестя Його, і хто встоїть, коли Він явиться? Бо Він— як вогонь, що розплавляє, і як луг, що очищає,
3: и сядет переплавлять и очищать серебро, и очистит сынов Левия и переплавит их, как золото и как серебро, чтобы приносили жертву Господу в правде.
4: Тоді благоприємною буде Господу жертва Іуди та Єрусалима, як у дні давні і як у літа минулі.
5: І прийду до вас для суду і буду швидким викривачем чаклунів і перелюбників і тих, які клянуться неправдиво й утримують плату у найманця, пригноблюють удову і сироту, і відштовхують прибульця, і Мене не бояться,— говорить Господь Сава­оф.
6: Бо Я— Господь, Я не змінююся;­ тому ви, сини Якова, не знищи­лися.
7: З днів батьків ваших ви відступили від уставів Моїх і не дотримуєтесь їх; наверніться до Мене, і Я навернуся до вас,— говорить Господь Саваоф. Ви скажете: «як нам навернутися?»
8: Чи можна людині обкрадати Бога? А ви обкрадає­те Мене. Скажете: «чим обкрадаємо ми Тебе?» Десятиною і приношеннями.
9: Прокляттям ви прокляті, тому що ви— весь народ— обкрадаєте Мене.
10: Принесіть усі десятини у дім сховища, щоб у домі Моєму була їжа, і хоча б у цьому випробуйте Мене, —- говорить Господь Саваоф: чи не відкрию Я для вас отворів небесних і чи не виллю на вас повне благословення?
11: Я для вас забороню тим, що пожирають, знищувати у вас пло­ди земні, і виноградна лоза на полі у вас не залишиться без плодів своїх,­— говорить Господь Саваоф.
12: І блаженними називати будуть вас усі на­роди, тому що ви будете землею жа­даною,— говорить Господь Саваоф
13: Зухвалі переді Мною слова ваші,— говорить Господь. Ви скажете: «що ми говоримо проти Тебе?»
14: Ви говорите: «марне служіння Богу, і яка користь, що ми дотримувалися постанов Його і ходили у сумному одязі перед лицем Господа Саваофа?
15: І нині ми вважаємо гор­довитих щасливими: краще влаштовують се­бе ті, що чинять беззаконня,­ і хоч спокушають Бога, але за­ли­шаються цілими».
16: Але ті, що бояться Бога, говорять одне одному: «слухає Господь і чує це, і перед лицем Його пишеться пам’ятна книга про тих, що бояться Господа і шанують ім’я Його».
17: І вони будуть Моїми,— го­ворить Господь Саваоф,— власністю­ Моєю у той день, який Я сотворю, і буду ми́лувати їх, як ми́лує лю­дина сина свого, який служить їй.
18: І тоді знову побачите різницю між праведником і нечестивим, між служителем Бога і тим, хто не служить Йому.
← попередній розділнаступний розділ →