Святе Письмо

Книга Левит

← попередній розділнаступний розділ →
Розділ 24
1: І Господь промовляв до Мойсея, говорячи:
2: Накажи Ізраїлевим синам, і вони принесуть тобі чистої, вичавленої оливи з оливкового дерева на освітлення, щоб запалювати вічну лямпаду.
3: Поза завісою свідоцтва в скинії заповіту прирядить її Аарон від вечора аж до ранку перед Господнім лицем назавжди. Це вічна постанова для ваших поколінь!
4: На чистім свічнику прирядить він ті лямпади перед Господнім лицем назавжди.
5: І візьмеш пшеничної муки, і випечеш із неї дванадцять калачів, по дві десяті ефи буде один калач.
6: І покладеш їх у два ряди, шість у ряд, на чистому столі перед Господнім лицем,
7: і поклади на ряд чистого ладану, і він стане для хліба за пригадувальну частину, огняна жертва для Господа.
8: Щосуботи він покладе його перед Господнім лицем завжди, від Ізраїлевих синів, вічний заповіт.
9: І він буде для Аарона та для синів його, і вони будуть їсти його в святому місці, бо він найсвятіше з огняних жертов Господніх. Це вічна постанова.
10: І вийшов син ізраїльтянки, а він був син єгиптянина, між Ізраїлевих синів. І сварився в таборі син тієї ізраїльтянки з одним ізраїльтянином.
11: І син тієї ізраїльтянки богозневажив Ім'я Господнє, і проклинав. І привели його до Мойсея. А ймення матері його Шеломіт, дочка Діври, з Данового племени.
12: І посадили його під сторожу аж до вияснення через уста Господні.
13: І Господь промовляв до Мойсея, говорячи:
14: Виведи того, що проклинав, поза табір, і покладуть усі, хто чув, свої руки на голову його, і закидає його камінням уся громада.
15: А до Ізраїлевих синів будеш промовляти, говорячи: Кожен чоловік, коли прокляне Бога свого, то понесе він свій гріх.
16: А той, хто богозневажив Господнє Ймення, буде конче забитий, конче укаменує його вся громада; чи приходько, чи тубілець, коли богозневажатиме Ймення Господнє, буде забитий.
17: І кожен, хто заб'є людину, буде конче забитий.
18: А хто заб'є яку скотину, той відшкодує її, життя за життя.
19: І кожен, коли зробить ваду своєму ближньому, як хто зробив, так буде зроблено йому:
20: зламання за зламання, око за око, зуб за зуба, яку ваду зробить хто кому, така буде зроблена йому.
21: А хто заб'є скотину, той відшкодує її, а хто заб'є людину, той буде забитий.
22: Суд один буде для вас, приходько буде як тубілець. Бо Я Господь Бог ваш!
23: І Мойсей промовляв до Ізраїлевих синів. І вони вивели того, хто проклинав, поза табір, та й закидали його камінням. І зробили Ізраїлеві сини, як Господь наказав був Мойсеєві.
← попередній розділнаступний розділ →