Святе Письмо

Від Іоанна святе благовіствування

← попередній розділнаступний розділ →
Розділ 20
1: У перший же день тижня Марія Магдалина приходить до гробу вранці, коли було ще темно, і бачить, що камінь відвалений від гробу.
2: І ось, біжить і приходить до Симона Петра і до другого учня, якого любив Іісус, і каже їм: взяли Господа з гробу і не знаємо, де поклали Його.
3: Негайно ж вийшов Петро і другий учень та пішли до гробу.
4: Вони побігли обидва разом; але другий учень біг скоріше від Петра, і прийшов до гробу перший.
5: І, нахилившись, побачив, що лежать пелени; але не ввійшов у гроб.
6: Слідом за ним приходить Симон Петро, і входить у гроб, і бачить одні лиш пелени, що лежали,
7: і хустину, яка була на голові Його, лежала згорнена по-особливому, не з пеленами, а осторонь на іншому місці.
8: Тоді ввійшов і другий учень, що раніше прийшов до гробу, і побачив, і увірував.
9: Бо вони ще не знали з Писання, що Йому належало воскреснути з мертвих.
10: Тоді учні знову повернулись до себе.
11: А Марія стояла біля гробу і плакала, і коли плакала, нахилилася до гробу,
12: і бачить двох Ангелів у білому одязі, що сиділи один біля голови і другий біля ніг, де лежало тіло Іісусове.
13: І вони кажуть їй: жоно! що ти плачеш? Говорить їм: взяли Господа мого, і не знаю, де поклали Його.
14: Сказавши це, обернулася назад і побачила Іісуса, Котрий стояв, але не впізнала, що це Іісус.
15: Говорить їй Іісус: жоно! що ти плачеш? кого шукаєш? Вона, думаючи, що це садівник, каже Йому: господарю! якщо ти виніс Його, скажи мені, де ти поклав Його, і я візьму Його.
16: Іісус говорить їй: Маріє! Вона, обернувшись, каже Йому: Раввуні! – що означає: Учителю!
17: Іісус говорить їй: не доторкайся до Мене, бо Я ще не зійшов до Отця Мого; а йди до братів Моїх і скажи їм: іду до Отця Мого і Отця вашого, і до Бога Мого і Бога вашого.
18: Марія Магдалина прийшла і сповістила учням, що бачила Господа і що Він це сказав їй.
19: Того ж першого дня на тижні, ввечері, коли двері дому, де збиралися учні Його, були замкнені з остраху перед іудеями, прийшов Іісус і став посередині і каже їм: мир вам!
20: Сказавши це, Він показав їм руки і ноги, і ребра Свої. Учні зраділи, побачивши Господа.
21: Іісус же сказав їм вдруге: мир вам! як послав Мене Отець, так і Я посилаю вас.
22: Сказавши це, дунув і говорить їм: прийміть Духа Святого.
23: Кому простите гріхи, тим простяться, на кому залишите, залишаться.
24: Фома ж, один з дванадцятьох, який називався Близнюк, не був тут з ними, коли приходив Іісус.
25: Інші учні сказали йому: ми бачили Господа. Він же сказав їм: якщо не побачу на руках Його ран від цвяхів і не вкладу пальця мого в рани від цвяхів, і не вкладу руки моєї в ребра Його, не повірю.
26: Після восьми днів учні Його знову були в домі і Фома з ними. Прийшов Іісус, коли двері були замкнені, став посеред них і сказав: мир вам!
27: Потім говорить Фомі: дай палець твій сюди і подивись на руки Мої; подай руку твою і вклади в ребра Мої, і не будь невірним, а вірним.
28: Фома у відповідь сказав Йому: Господь мій і Бог мій!
29: Іісус говорить йому: ти повірив, тому що побачив Мене; блаженні ті, що не бачили і увірували.
30: Багато інших чудес сотворив Іісус перед учнями Своїми, про які не написано в книзі цій.
31: Це ж написано, щоб ви увірували, що Іісус є Христос, Син Божий, і, віруючи, мали життя в ім'я Його.
← попередній розділнаступний розділ →