Біблія українською мовою

Старий Завітпереклад Івана Огієнка
Новий Завітпереклад Волинської єпархії Української Православної Церкви

Книга пророка Єремії

← попередній розділнаступний розділ →
Розділ 21
1: Слово, яке було до Єремії від Господа, коли цар Седекія послав до нього Пасхора, сина Молхіїного, і Софонію, сина Маасеї священика, сказати йому:
2: «запитай про нас Господа, бо Навуходоносор, цар Вавилонський, воює проти нас; можливо, Господь сотворить з нами що-небудь таке, як усі чудеса Його, щоб той відступив від нас».
3: І сказав їм Єремія: так скажіть Седекії:
4: так говорить Господь, Бог Ізраїлів: ось, Я поверну назад військове знаряддя, яке у руках ваших, яким ви воюєте з царем Вавилонським і з халдеями, які беруть вас в облогу поза стіною, і зберу їх посеред міста цього;
5: і Сам буду воювати проти вас рукою простягнутою і правицею кріпкою, у гніві й у люті й у великому обуренні;
6: і вражу тих, що живуть у цьому місті,— і людей і худобу; від великої моровиці помруть вони.
7: А після того,— говорить Господь,— Седекію, царя Юдейського, слуг його і народ, і тих, що залишилися у місті цьому після моровиці, меча і голоду, віддам до рук Навуходоносора, царя Вавилонського, і до рук ворогів їхніх і до рук тих, що шукають душі їхні; і він уразить їх вістрям меча і не пощадить їх, і не пожаліє і не помилує.
8: І народу цьому скажи: так говорить Господь: ось, Я пропоную вам путь життя і путь смерти:
9: хто залишиться у цьому місті, той помре від меча і голоду і моровиці; а хто вийде і віддасться халдеям, які обложили вас, той буде живий, і душа його буде йому замість здобичі;
10: бо Я повернув лице Моє проти міста цього,— говорить Господь,— на зло, а не на добро; воно буде віддане у руки царя Вавилонського, і той спалить його вогнем.
11: І дому царя Юдейського скажи: слухайте слово Господнє:
12: доме Да­видів! так говорить Господь: з раннього ранку чиніть суд і рятуйте того, кого скривдять, від руки кривд­ника, щоб лють Моя не вийшла, як вогонь, і не розгорілася через злі ді­ла ваші до того, що ніхто не погасить.
13: Ось, Я— проти тебе, жителько долини, скеле рівнини,— говорить Господь,— проти вас, які говорите: «хто виступить проти нас і хто ввійде­ у житла наші?»
14: Але Я відвідаю вас за плодами діл ваших,— говорить Господь,— і запалю вогонь у лісі ва­шому, і пожере усе навколо нього.
← попередній розділнаступний розділ →