Біблія українською мовою

Книга пророка Ісаї

← попередній розділ
Розділ 66
1: Так говорить Господь: небо— престіл Мій, а земля— підніжжя ніг Моїх; де ж побудуєте ви дім для Мене, і де місце спокою Мого?
2: Бо усе це створила рука Моя, і усе це було,— говорить Господь. А ось на кого Я спогляну: на смиренного і скрушеного духом і на того, хто тріпоче перед словом Моїм.
3: [Без­законник же,]який заколює вола— те саме, що той, хто вбиває людину; хто приносить агнця у жертву— те саме, що хто задушив пса; хто приносить семидал— те саме, що той, хто приносить свинячу кров; хто курить фіміам [у пам’ять]— те саме, що той, хто молиться ідолу; і як вони обрали власні свої шляхи, і душа їх знаходить задоволення у мерзотах їхніх,—
4: так і Я вживу їх спокусу і наведу на них жахливе для них: тому що Я кликав, і ніхто не відповідав, говорив, і вони не слухали, а робили лихе в очах Моїх і обирали те, що неугодно Мені.
5: Вислухайте слово Господа ви, що тремтите перед словом Його: ваші брати, які ненавидять вас і виганяють вас за ім’я Моє, говорять: «нехай явить Себе у славі Господь, і ми подивимося на радість вашу». Але вони будуть посоромлені.
6: Ось, шум з міста, голос із храму, голос Господа, Який відомщає ворогам Своїм.
7: Ще не мучилася пологами, а народила; раніше ніж настали болі її, розрішилася сином.
8: Хто чув таке? хто бачив подібне до цього? чи виникала країна в один день? чи народжувався народ в один раз, як Сион, ледь почав пологами мучитися, породив синів своїх?
9: Чи доведу Я до пологів, і не дам народити?— говорить Господь. Або, даючи силу народити, чи закрию утробу?— говорить Бог твій.
10: Звеселіться з Єрусалимом і радійте за нього усі, хто любить його! радійте з ним радістю усі, хто сумував за нього,
11: щоб вам годуватися і насичуватися від сосків утішення його, упиватися і насолоджуватися перенасиченням слави його.
12: Бо так говорить Господь: ось, Я направляю до нього мир як ріку, і багатство народів— як потік, що розливається для насолоди вашої; на руках будуть носити вас і на колінах пестити.
13: Як утішає когось мати його, так утішу Я вас, і ви будете втішені в Єрусалимі.
14: І побачите це, і зрадіє серце ваше, і кістки­ ваші розцвітуть, як молода зелень, і відкриється рука Господа рабам Його, а на ворогів Своїх Він розгнівається.
15: Бо ось, прийде Господь у вогні, і колісниці Його— як вихор, щоб вилити гнів Свій з люттю і покарання Своє з палаючим вогнем.
16: Бо Гос­подь з вогнем і мечем Своїм зробить суд над усякою плоттю, і багато буде вражених Господом.
17: Ті, які освячують і очищають себе у дібровах, один за одним, їдять свиняче м’ясо і мерзоти і мишей,— усі загинуть,— говорить Господь.
18: Бо Я знаю діян­ня їх і думки їх; і ось, прийду зібрати­ всі народи і язики, і вони прийдуть і побачать славу Мою.
19: І покладу на них знамення, і пошлю зі спасенних від них до народів: у Фарсис, до Пула і Луда, до тих, що натягують лук, до Тубала і Явана, на далекі острови, які не чули про Мене і не бачили слави Моєї: і вони сповістять народам славу Мою
20: і представлять усіх братів ваших від усіх народів у дар Господу на конях і колісницях, і на ношах, і на мулах, і на швидких верблюдах, на святу гору Мою, в Єрусалим,— говорить Господь,— подібно­ до того, як сини Ізраїлеві приносять дар у дім Господа у чистому сосуді.
21: З них буду брати також у священики і левити,— говорить Господь.
22: Бо, як нове небо і нова земля, які Я створю, завжди будуть перед лицем Моїм,— говорить Господь,— так буде і сíм’я ваше й ім’я ваше.
23: Тоді з мі­сяця у місяць і з суботи у суботу бу­де приходити усяка плоть перед лице Моє на поклоніння, говорить Господь.
24: І будуть виходити і побачать трупи людей, які відступили від Мене: бо черва їх не помре, і вогонь їх не згасне; і будуть вони мерзотою для усякої плоті.
← попередній розділ