...

Біблія українською мовою

Старий Завітпереклад Івана Огієнка
       Новий Завітпереклад Волинської єпархії Української Православної Церкви

Книга пророка Ісаї

← попередній розділнаступний розділ →
Розділ 60
1: Восстань, світися, [Єрусалиме], бо прийшло світло твоє, і слава Господня зійшла над тобою.
2: Бо ось, темрява покриє землю, і морок— народи; а над тобою засяє Господь, і слава Його явиться над тобою.
3: І прийдуть народи до світла твого, і царі— до сяйва, яке сходить над тобою.
4: Зведи очі твої і подивися навколо: усі вони збираються, йдуть до тебе; сини твої здалеку йдуть і дочок твоїх на руках несуть.
5: Тоді побачиш, і зрадієш, і затремтить і розшириться серце твоє, тому що багатство моря повер­неться до тебе, надбання народів прийде до тебе.
6: Безліч верблюдів покриє тебе— дромадери з Мадіама й Ефи; усі вони із Сави прийдуть, принесуть золото і ладан і звістять славу Господа.
7: Усі вівці кидарські будуть зібрані до тебе; барани неваї­офські послужать тобі: зійдуть на вівтар Мій жертвою благоугодною, і Я прославлю дім слави Моєї.
8: Хто це летить, як хмари, і як голуби,— до голубників своїх?
9: Так, на Мене чекають острови, і попереду них— кораблі фарсиські, щоб перевезти синів твоїх здалеку і з ними срібло їх і золото їх, в ім’я Господа Бога тво­го і Святого Ізраїлевого, бо Він прославив тебе.
10: Тоді сини іноземців будуть будувати стіни твої, і царі їхні— служити тобі; бо у гніві Моєму Я вражав тебе, але у благоволінні Моєму буду милостивим до тебе.
11: І будуть завжди відкриті врата твої, не будуть зачинятися ні вдень ні вночі, щоб принесено було до тебе надбання народів і приведені були царі їх.
12: Бо народ і царства, які не захочуть служити тобі,— загинуть, і такі народи зовсім знищаться.
13: Слава Ливану прийде до тебе, кипарис і певг і разом кедр, щоб прикрасити місце святилища Мого, і Я прославлю підніжжя ніг Моїх.
14: І прийдуть до тебе з покірністю сини гнобителів твоїх, і впадуть до стоп ніг твоїх усі, що зневажали тебе, і назвуть тебе містом Господа, Сионом Святого Ізраїлевого.
15: Замість того, що ти був залишений і ненавидимий, так що ніхто не проходив через тебе, Я зроблю тебе величчю навіки, радістю у роди родів.
16: Ти будеш насичуватися молоком народів, і груди царські ссати будеш, і пізнаєш, що Я Господь— Спаситель твій і Відкупитель твій, Сильний Яковів.
17: Замість міді буду доставляти тобі золото, і замість заліза срібло, і замість дерева мідь, і замість каменів залізо; і поставлю правителем твоїм мир і наглядачами твоїми— правду.
18: Не чутно буде більше насильства в землі твоїй, спустошення і руйнування— у краях твоїх; і будеш називати стіни твої спасінням і ворота твої— славою.
19: Не буде уже сонце служити тобі світлом денним, і сяйво місяця— сві­тити тобі; але Господь буде тобі вічним світлом, і Бог твій— славою твоєю.
20: Не зайде уже сон­це твоє, і мі­­сяць твій не сховається, бо Господь буде для тебе вічним світлом, і закінчаться дні сумування твого.
21: І народ твій весь буде праведний, навіки успадкує землю,— паросток насадження Мого, справу рук Моїх, для прославляння Мого.
22: Від малого вийде тисяча, і від найслабшого— сильний народ. Я, Господь, прискорю звершити це у свій час.
← попередній розділнаступний розділ →