Біблія українською мовою

Книга пророка Ісаї

← попередній розділнаступний розділ →
Розділ 19
1: Пророцтво про Єгипет.— Ось, Господь сидить на хмарі­ легкій і гряде в Єгипет. І затремтять від лиця Його ідоли єгипетські, і серце Єгипту розтане у ньому.
2: Я озброю єгиптян проти єгиптян; і будуть битися брат проти брата і друг проти друга, місто з містом, царство з царством.
3: І дух Єгипту знеможе у ньому, і зруйную раду його, і вдадуться вони до ідолів і до чаклунів, і до тих, що викликають мертвих, і до ворожбитів.
4: І віддам єгиптян до рук володаря жорстокого, і лютий цар буде панувати над ними, говорить Господь, Господь Саваоф.
5: І виснажаться води у морі і ріка вичер­пається і висохне;
6: і збідніють ріки, і канали єгипетські обміліють і висохнуть; очерет і тростина зав’януть.
7: Поля біля ріки, по берегах ріки, і все, посіяне біля ріки, засохне, розвіється і зникне.
8: І заплачуть рибал­ки, і заридають усі, хто кидає вудку­ в ріку, і ті, що ставлять сіті у воді, за­­смутяться,
9: і будуть збентежені ті, що обробляють льон, і ткачі білих полотен;
10: і будуть роздерті сіті, й усі, які мають насадки для живої риби, впадуть духом.
11: Так! збожеволіли князі цоанські; рада мудрих радників фараонових стала безглуз­дою. Як скажете ви фараонові: «я син мудреців, син царів древніх?»
12: Де вони? де твої мудреці? нехай во­ни тепер скажуть тобі; нехай довідаються, що́ Господь Саваоф визначив про Єгипет.
13: Збожеволіли князі­ цоанські; впали в оману князі мемфиські, і звів Єгипет з путі глав племен його.
14: Господь послав у нього дух сп’яніння; і вони ввели Єгипет в оману в усіх ділах його, подібно до того, як п’яний бродить по блювотині своїй.
15: І не буде в Єгипті такого діла, яке вміли б зробити голо­ва і хвіст, пальма і тростина.
16: У той день єгиптяни будуть подібні до жінок, і затремтять і убояться руху руки Господа Саваофа, яку Він підніме на них.
17: Земля Іудина зробиться жахом для Єгипту; хто згадає про неї, той затремтить від визначення Господа Саваофа, яке Він ухвалив про нього.
18: У той день п’ять міст у землі Єгипетській будуть говорити мовою ханаанською і клястися Господом Саваофом; одне назветься міс­том сонця.
19: У той день жертовник Господу буде посередині землі Єгипетської, і пам’ятник Господу— біля меж її.
20: І буде він знаменням і свід­ченням про Господа Саваофа у землі­ Єгипетській, тому що вони воззвуть до Господа з причини гнобителів, і Він пошле їм спасителя і заступника, і визволить їх.
21: І Господь явить Себе в Єгипті; і єгиптяни у той день пізнають Господа і принесуть жертви і дари, і дадуть обітниці Господу, і виконають.
22: І уразить Господь Єгипет; уразить і зцілить; вони навернуться до Господа, і Він почує їх, і зцілить їх.
23: У той день з Єгипту в Ассирію буде велика дорога, і буде приходити Ассур у Єгипет, і єгиптяни— в Ассирію; і єгиптяни разом з ассиріянами будуть служити Господу.
24: В той день Ізраїль буде третім з Єгиптом і Ассирією; благословення буде посеред землі,
25: яку благословить Господь Саваоф, говорячи: благословенний народ Мій— єгиптяни, і діла рук Моїх— ассиріяни, і спадщина Моя— Ізраїль.
← попередній розділнаступний розділ →