Біблія українською мовою

Книга пророка Аггея

← попередній розділ
Розділ 2
1: У сьомий місяць, у двадцять перший день місяця, було слово Господнє через Аггея пророка:
2: скажи тепер Зоровавелю, синові Салафиїловому, правителю Юдеї, й Ісусу, синові Іоседековому, великому ієрею, і залишку народу:
3: хто залишився між вами, який бачив цей дім у колишній його славі, і яким бачите­ ви його тепер? Чи не є він в очах ва­ших ніби ніщо?
4: Але підбадьорься нині, Зоровавелю,— говорить Господь,— підбадьорься, Ісусе, сину Іосе­деків, великий ієрею! підбадьорься, весь народе землі,— говорить Господь,— і виконуйте роботи, бо Я з ва­ми,— говорить Господь Саваоф.
5: Завіт Мій, який Я уклав з вами при виході вашому з Єгипту, і дух Мій перебуває серед вас: не бійтеся!
6: Бо так говорить Господь Саваоф: ще раз, і це бу­­де скоро, Я потрясу небо і землю, море і сушу,
7: і потрясу всі народи, і прийде Бажаний усіма народами, і наповню дім цей славою,— говорить Господь Саваоф.
8: Моє срібло і Моє золото,— говорить Господь Саваоф.
9: Слава цього останнього храму буде більшою, ніж першого,— говорить Господь Саваоф; і на місці цім Я дам мир,— говорить Господь Саваоф.
10: У двадцять четвертий день дев’ятого місяця, у другий рік Дарія, було слово Господнє через Аггея про­рока:
11: так говорить Господь Са­ва­оф: запитай священиків про закон і скажи:
12: якби хто ніс освячене­ м’ясо у полí одягу свого і полою своєю торкнувся хліба, або чого-небудь ва­реного, або вина, або єлею, або якої-небудь їжі: чи зробиться це священним? І відповіли священики і сказа­ли: ні.
13: Потім сказав Аггей: а як­що­ доторкнеться до всього цього хто-не­будь, хто осквернився від дотику до мерця: чи стане це нечистим? І відповіли священики і сказали: буде нечистим.
14: Тоді відповів Аггей і сказав: такий цей народ, таке це плем’я переді Мною,— говорить Гос­подь,— і такі всі діла рук їхніх! І що вони приносять там, усе нечисте.
15: Тепер наверніть серце ваше на час від цього дня і назад, коли ще не був покладений камінь на камінь у храмі Господньому.
16: Приходили, бу­вало, до копиці, що могла приносити двадцять мір, і виявлялося тільки десять; приходили до підточилля, щоб начерпати п’ятдесят мір з підточилля, а виявлялося тільки двадцять.
17: Уражав Я вас іржою і бляк­лістю хліба і градом усі труди рук ваших; але ви не наверталися до Мене,— говорить Господь.
18: Наверніть же серце ваше на час від цього дня і назад, від двадцять четвертого дня дев’ятого місяця, від того дня, коли заснований був храм Господній; наверніть серце ваше:
19: чи є ще у житницях насіння? Досі ні виноград­на лоза, ні смоковниця, ні гранатове дерево, ні маслина не давали плоду; а від цього дня Я благословлю їх.
20: І було слово Господнє до Аггея вдруге у двадцять четвертий день місяця, і сказано:
21: скажи Зоровавелю, правителеві Юдеї: потрясу Я небо і землю;
22: і скину престоли царств, і знищу силу царств язичницьких, перекину колісниці й тих, що сидять на них, і скинуті будуть коні і вершники їх, один мечем іншого.
23: У той день,— говорить Господь Саваоф,— Я візьму тебе, Зоровавелю, сину Салафиїлів, рабе Мій,— говорить Господь,— і буду тримати тебе як печатку, бо Я обрав тебе,— говорить Господь Саваоф.
← попередній розділ