...

Біблія українською мовою

Старий Завітпереклад Івана Огієнка
       Новий Завітпереклад Волинської єпархії Української Православної Церкви

Перша книга Ездри

← попередній розділнаступний розділ →
Розділ 7
1: Після цих подій, у царювання­ Артаксеркса, царя Перського, Ездра, син Сераї, син Азарії, син Хел­кії,
2: син Шаллума, син Садока, син Ахитува,
3: син Амарії, син Азарії, син Марайофа,
4: син Захарії, син Уззія, син Буккія,
5: син Авишуя, син Финеєса, син Єлеазара, син Аарона первосвященика,—
6: цей Ездра вийшов з Вавилона. Він був книжник, який знався на законі Мойсеєвому, який дав Господь Бог Ізраїлів. І дав йому цар усе за бажанням його, тому що рука Господа Бога його буланад ним.
7: З нимпішли в Єрусалим і деякіз синів Ізраїлевих, і зі священиків і левитів, і співців, і воротарів, і нефинеїв у сьомий рік царя Артаксеркса.
8: І прийшов він в Єрусалим у п’ятий місяць,— у сьомий же рік царя.
9: Бо в перший день першого місяця бувпочаток виходу з Вавилона, і в перший день п’ятого місяця він прийшов у Єрусалим, тому що благодійна рука Бога його була над ним,
10: тому що Ездра построїв серце своє на те, щоб вивчати­ закон Господній і виконувати його, і навчати в Ізраїлі закону і правди.
11: І ось зміст листа, який дав цар Артаксеркс Ездрі священику, книж­нику, який навчав слів запові­дей Господа і законів Його в Ізраїлі:
12: Ар­таксеркс, цар царів, Ездрі священикові, учителеві закону Бога небесного довершеного, та інше.
13: Від мене дано повеління, щоб у царстві моєму кожен з народу Ізраїлевого і зі священиків його і левитів, який бажає йти в Єрусалим, ішов з тобою.
14: Тому що ти посилаєшся від царя і семи радників його, щоб оглянути Юдею та Єрусалим за законом Бога твого, який знаходиться в руці твоїй,
15: і щоб доставити срібло і ­золото, яке цар і радники його по­жерт­вували Богу Ізраїлевому, Якого оселя в Єрусалимі,
16: і все срібло і золото, яке ти збереш по всій області Вавилонській, разом з добровільними дарами від народу і священиків, які пожертвують вони для дому Бога свого, що в Єрусалимі;
17: тому негайно купи на ці гроші волів, баранів, агнців і хлібні приношення до них і узливання для них, і принеси їх на жертовник дому Бога вашого в Єрусалимі.
18: І що ти і брати твої вважатимете за благо зробити зі срібла і золота, що залишаться,­ те з волі Бога вашого робіть.
19: І сосуди, які дано тобі для служб удомі Бога твого, постав перед Богом Єру­салимським.
20: І інше потрібне для дому Бога твого, що ти визнаєш за потріб­не, давай з дому царських скарбів.
21: І від мене, царя Артаксеркса, дається повеління всім хранителям скарбів, що за рікою: все, чого вимагатиме у вас Ездра священик, учитель закону Бога небесного, негайно давайте:
22: срібла до ста талан­тів, і пшениці до ста ко́рів, і вина до ста ба́тів, і до ста ж батів олії, а соли без означення кількости.
23: Все, що повелено Богом небесним, повинно виконуватися старанно для дому Бо­га небесного; [дивіться, щоб хто не простяг руки на дім Бога небесного,] щоб не булогніву Йогона царство, царя і синів його.
24: І даємо вам знати, щоб ніна кого зісвящеників або левитів, співців, воротарів, нефинеїв і службовців при цьому домі Божому, не накладали ніданини, ніподатку, ні мита.
25: Ти ж, Ездро, за премудрістю Бога твого, яка в руці твоїй, постав правителів і суддів, щоб вони судили весь народ за рікою,— усіх, хто знає закони Бога твого, а хто не знає, тих учіть.
26: Хто ж не буде виконувати закон Бога твого і закон царя, над тим негайно нехай чинять суд, чи на смерть, чи на вигнання, чи на грошову пеню, або на ув’язнення у в’язницю.
27: Благословенний Господь, Бог батьків наших, Який вклав у серце царя— прикрасити дім Господній, який у Єрусалимі,
28: і схилив на мене милість царя і радників його, і всіх могутніх князів царя! І я підбадьорився, тому що рука Господа Бога мого буланаді мною, і зібрав я глав Ізраїля, щоб вони пішли зі мною.
← попередній розділнаступний розділ →