Біблія українською мовою

Книга пророка Єзекіїля

← попередній розділнаступний розділ →
Розділ 11
1: І підняв мене дух, і привів мене до східних воріт дому Гос­поднього, які повернені на схід. І ось, біля входу у ворота двадцять п’ять чоловік; і між ними я бачив Іазанію, сина Азурового, і Фалтію, сина Ванеєвого, князів народу.
2: І Він сказав мені: сину людський! ось люди, у яких на думці беззаконня і які дають злу пораду у місті цьому,
3: говорячи: «ще не близько; будемо будувати доми; воно* казан, а ми м’ясо».
4: Тому проречи на них пророцт­во, пророкуй, сину людський.
5: І зійшов на мене Дух Господній і сказав мені: скажи, так говорить Господь: що говорите ви, доме Ізраїлів, і що на думку вам приходить, це Я знаю.
6: Багато вбитих ваших ви поклали у цьому місті і вулиці його наповнили трупами.
7: Тому так говорить Господь Бог: убиті ваші, яких ви поклали серед нього, є м’ясо, а воно— казан; але вас Я виведу з нього.
8: Ви боїтеся меча, і Я наведу на вас меч,— говорить Господь Бог.
9: І виведу вас з нього, і віддам вас у руки чужих, і вчиню над вами суд.
10: Від меча впадете; на межах Ізраїлевих будуть судити вас, і пізнаєте, що Я Господь.
11: Воно не буде для вас казаном, і ви не будете м’ясом у ньому; на межах Ізраїлевих буду судити вас.
12: І пізнаєте, що Я Господь; бо за заповідями Моїми ви не ходили й уставів Моїх не виконували, а жили за уставами народів, які оточу­ють вас.
13: І було, коли я пророкував,­ Фалтія, син Ванеїв, помер. І упав я на лице, і заволав гучним голосом, і сказав: о, Господи Боже! невже Ти хочеш до кінця знищити залишок Ізраїлю?
14: І було до мене слово Господнє:
15: сину людський! твоїм братам, твоїм братам, твоїм єдинокровним і всьому дому Ізраїлевому, усім їм говорять ті, що живуть у Єрусалимі: «живіть далеко від Господа; нам у володіння віддана ця земля».
16: На це скажи: так говорить Господь Бог: хоч Я і віддалив їх до народів і хоч розсіяв їх по землях, але Я буду для них якимось святилищем у тих землях, куди пішли вони.
17: Потім скажи: так говорить Господь Бог: Я зберу вас із народів, і поверну вас із земель, в яких ви розсіяні; і дам вам землю Ізраїлеву.
18: І прийдуть туди, і викинуть з неї всі мерзоти її і всі гидоти її.
19: І дам їм серце єдине, і дух новий вкладу в них, і візьму з плоті їх серце кам’яне, і дам їм серце плотське,
20: щоб вони ходили за заповідями Моїми, і дотримувалися уставів Моїх, і виконували їх; і будуть Моїм народом, а Я буду їхнім Богом.
21: А чиє серце захопиться мерзотами їх і гидотами їх, поведін­ку тих оберну на їхню голову,— говорить Господь Бог.
22: Тоді херувими підняли крила свої, і колеса поряд з ними; і слава Бога Ізраїлевого вгорі над ними.
23: І піднялася слава Господа із середовища міста і зупинилася над горою, яка на схід від міста.
24: І дух підняв мене і переніс мене у Халдею, до переселенців, у видінні, Духом Божим. І відійшло від мене видіння, яке я бачив.
25: І я переказав переселенцям усі слова Господа, які Він відкрив мені.
← попередній розділнаступний розділ →