Біблія українською мовою

Второзаконня

← попередній розділнаступний розділ →
Розділ 14
1: Ви сини Господа Бога вашого; не робіть нарізів на тілі вашому і не вистригайте волосся над очима вашими за померлим;
2: бо ти народ святий у Господа Бога твого, і тебе обрав Господь, щоб ти був власним Його народом із усіх народів, які на землі.
3: Не їж ніякої мерзоти.
4: Ось худоба, яку вам можна їсти: воли, вівці, кози,
5: олень і сарна, і буйвіл, і лань, і зубр, і антилопа, і жирафа.
6: Усяка худоба, у якої роздвоєні копита і на обох копитах глибокий розріз, і яка худоба жує жуйку, ту їжте;
7: тільки цих не їжте з тих, що жують жуйку і мають роздвоєні копита з глибоким розрізом: верблюда, зайця і тушканчика, тому що, хоча вони жують жуйку, але копита в них не роздвоєні: нечисті вони для вас;
8: і свині, тому що копита в неї роздвоєні, але не жує жуйки: нечиста вона для вас; не їжте м’яса їх, і до трупів їх не доторкайтеся.
9: Із усіх тварин, що у воді, їжте усіх, у яких є пір’я і луска;
10: а всіх тих, у яких немає пір’я і луски, не їжте: нечисте це для вас.
11: Всякого птаха чистого їжте;
12: але цих не слід вам їсти з них: орла, грифа і морського орла,
13: і шуліки, і сокола, і кречета з породою їх,
14: і всякого ворона з породою його,
15: і страуса, і сови, і чайки, і яструба з породою його,
16: і пугача, й ібіса, і лебедя,
17: і пелікана, і сипа, і рибалки,
18: і чаплі, і зуя з породою його, й удода, і нетопиря.
19: Усі крилаті плазуни нечисті для вас, не їжте [їх].
20: Усякого птаха чистого їжте.
21: Не їжте ніякої мертвечини; іноземцеві, який трапиться в оселях твоїх, віддай її, він нехай їсть її, або продай йому, тому що ти народ святий у Господа Бога твого. Не вари козеняти в молоці матері його.
22: Відділяй десятину від усього врожаю насіння твого, що надходить з поля [твого] щорічно,
23: і їж перед Господом, Богом твоїм, на тім місці, яке обере Він, щоб перебувати імені Його там; [принось] десятину хліба твого, вина твого і єлею твого, і первістків великої худоби твоєї і дрібної худоби твоєї, щоб ти навчився боятися Господа, Бога твого, в усі дні.
24: Якщо ж довгою буде для тебе дорога, так що ти не можеш нести цього, тому що далеко від тебе те місце, яке обере Господь, Бог твій, щоб покласти там ім’я Своє, і Господь, Бог твій, благословив тебе,
25: то обміняй це на срібло і візьми срібло в руку твою і приходь на місце, яке обере Господь, Бог твій;
26: і купуй на срібло це все, чого бажає душа твоя: волів, овець, вино, сикер і все, чого зажадає від тебе душа твоя; і їж там перед Господом, Богом твоїм, і веселися ти і родина твоя.
27: І левита, який в оселях твоїх, не залиш, бо немає йому частини і наділу з тобою.
28: Після того ж, як мине три роки, відділяй усі десятини здобутків твоїх у той рік і поклади [це] в оселях твоїх;
29: і нехай прийде левит, бо йому немає частини і наділу з тобою, і прибулець, і сирота, і вдова, які знаходяться в оселях твоїх, і нехай їдять і насичуються, щоб благословив тебе Господь, Бог твій, у всякому ділі рук твоїх, яке ти будеш робити.
← попередній розділнаступний розділ →