Біблія українською мовою

Новий Завітпереклад Волинської єпархії Української Православної Церкви

Книга пророка Авдія

Розділ 1
1: Так говорить Господь Бог про Едома: звістку почули ми від Господа, і посол посланий оголосити народам: «вставайте, і виступимо проти нього війною!»
2: Ось, Я зробив тебе малим між народами, і ти у великій ганьбі.
3: Гордість серця твого звабила тебе; ти живеш у розщелинах скель, на підвищеному місці, і говориш у серці твоєму: «хто скине мене на землю?»
4: Але хоч би ти, як орел, піднявся високо і серед зірок улаштував гніздо твоє, то і звідти Я скину тебе,— говорить Господь.
5: Чи не злодії приходили до тебе? чи не нічні грабіжники, що ти так розорений? Але вони украли б стільки, скільки потрібно їм. Якби проникли до тебе оббирачі винограду, то і вони хіба не залишили б кілька ягід?
6: Як обібрано все у Ісава й обшукані тайники його!
7: До кордону випровадять тебе всі союзники твої, обдурять тебе, здолають тебе ті, що живуть з тобою у мирі, ті, що їдять хліб твій, завдадуть тобі удару. Немає у ньому сенсу!
8: Чи не у той день буде це,— говорить Господь,— коли Я знищу мудрих в Едомі і розсудливих на горі Ісава?
9: Уражені будуть страхом хоробрі твої, Фемане, щоб усі на горі Ісава знищені були вбивством.
10: За утиск брата твого, Якова, покриє тебе сором і ти знищений будеш назавжди.
11: У той день, коли ти стояв навпроти, у той день, коли чужі вели військо його у полон й іноплемінники ввійшли у ворота його і кидали жереб щодо Єрусалима, ти був як один з них.
12: Не варто було б тобі зловтішно дивитися на день брата твого, на день відчуження його; не варто було б радіти за синів Іуди у день загибелі їхньої і розкривати рот у день біди.
13: Не варто було б тобі входити у ворота народу Мого в день нещастя його і навіть дивитися на недолю його у день загибелі його, ні торкатися майна його в день біди його,
14: ні стояти на перехрестях для убивання тих, що біжать із нього, ні видавати уцілілих з нього у день біди.
15: Бо близький день Господній на всі народи: як ти чинив, так учинено буде і з тобою; воздаяння твоє повернеться на голову твою.
16: Бо, як ви пили на святій горі Моїй, так усі народи завжди будуть пити, будуть пити, проковтнуть і будуть, ніби їх не було.
17: А на горі Сионі буде спасіння, і буде вона святинею; і дім Якова одержить у володіння спадщину свою.
18: І дім Якова буде вогнем, і дім Йосифа— полум’ям, а дім Ісавів— соломою: запалять його, і знищать його, і нікого не залишиться з дому Ісава: бо Господь сказав це.
19: І заволодіють ті, які на півдні, горою Ісава, а які у долині,— филистимлянами; і заволодіють полем Єфрема і полем Самарії, а Веніамін заволодіє Галаадом.
20: І переселені з війська синів Ізраїлевих заволодіють землею Ханаанською до Сарепти, а переселені з Єрусалима, які знаходяться у Сефараді, одержать у володіння міста південні.
21: І прийдуть спасителі на гору Сион, щоб судити гору Ісава, і буде царство Господа.
2: Ось, Я зробив тебе малим між народами, і ти у великій ганьбі.
6: Як обібрано все у Ісава й обшукані тайники його!