Святе Письмо

Одкровення Апостола Іоанна Богослова (Апокаліпсис)

← попередній розділнаступний розділ →
Розділ 3
1: І Ангелу Сардійської церкви напиши: так говорить Той, Хто має сім духів Божих і сім зірок: знаю твої діла; ти носиш ім'я, ніби живий, але ти мертвий.
2: Пильнуй і зміцнюй інше, близьке до смерті, бо Я не знаходжу, щоб діла твої були досконалі перед Богом Моїм.
3: Згадай, що ти прийняв і чув, і зберігай та покайся. Якщо ж не будеш пильнувати, то Я надійду на тебе, як злодій, і ти не дізнаєшся, якої години надійду на тебе.
4: А втім у тебе в Сардах є кілька чоловіків, які не осквернили одягу свого, і будуть ходити зі Мною у білому одязі, бо вони достойні.
5: Перемагаючий одягнеться у білий одяг; і не згладжу імені його з книги життя, і визнаю ім'я його перед Отцем Моїм і перед Ангелами Його.
6: Хто має вухо, хай чує, що Дух говорить церквам.
7: І Ангелу Філадельфійської церкви напиши: так говорить Святий, Істинний, Який має ключ Давидів, Який відчиняє – і ніхто не зачинить, зачиняє – і ніхто не відчинить:
8: знаю твої діла; ось, Я відчинив перед тобою двері, і ніхто не може зачинити їх; ти не багато маєш сили, і зберіг слово Моє, і не зрікся імені Мого.
9: Ось, Я зроблю, що із сатанинського зборища, з тих, котрі кажуть про себе, що вони іудеї, але не є такі, а обманюють,– ось, Я зроблю те, що вони прийдуть і поклоняться перед ногами твоїми, і зрозуміють, що Я полюбив тебе.
10: І як ти зберіг слово терпіння Мого, то і Я збережу тебе від години спокуси, котра прийде на весь світ, щоб випробувати тих, хто живе на землі.
11: Ось, прийду скоро; тримай, що маєш, щоб ніхто не вихопив вінця твого.
12: Переможця зроблю стовпом у храмі Бога Мого, і він уже не вийде геть; і напишу на ньому ім'я Бога Мого і ім'я міста Бога Мого, нового Ієрусалима, що сходить з неба від Бога Мого, і ім'я Моє нове.
13: Хто має вухо, хай чує, що Дух говорить церквам.
14: І Ангелові Лаодікійської церкви напиши: так говорить Амінь, свідок вірний і істинний, початок створіння Божого:
15: знаю твої діла, ти ні холодний, ні гарячий; о, якби ти був холодний, або гарячий!
16: Але, як ти теплий, а не гарячий і не холодний, то викину тебе з уст Моїх.
17: Бо ти кажеш: «я багатий, розбагатів і ні в чому не маю потреби»; а не знаєш, що ти нещасний, і мізерний, і вбогий, і сліпий, і голий.
18: Раджу тобі купити в Мене золото, вогнем очищене, щоб тобі збагатитися, і білий одяг, щоб одягтися, і щоб не видно було сорому наготи твоєї, і маззю для очей помаж очі твої, щоб бачити.
19: Кого Я люблю, тих викриваю і караю. Отож будь ревним і покайся.
20: Ось, стою при дверях і стукаю; якщо хто почує голос Мій і відчинить двері, увійду до нього, і буду вечеряти з ним, і він зі Мною.
21: Переможцеві дам сісти зі Мною на престолі Моїм, як і Я переміг і сів з Отцем Моїм на престолі Його.
22: Хто має вухо, хай чує, що Дух говорить церквам.
← попередній розділнаступний розділ →