...

Біблія українською мовою

Старий Завітпереклад Івана Огієнка
       Новий Завітпереклад Волинської єпархії Української Православної Церкви

Одкровення Апостола Іоанна Богослова (Апокаліпсис)

← попередній розділнаступний розділ →
Розділ 20
1: І побачив я Ангела, який сходив з неба і мав ключ від безодні і великий ланцюг у руці своїй.
2: Він узяв дракона, змія древнього, котрий є диявол і сатана, і скував його на тисячу років,
3: і вкинув його у безодню, і замкнув його, і поклав над ним печать, щоб не спокушав уже народи, доки не скінчиться тисяча років; після цього ж він має бути звільненим на короткий час.
4: І побачив я престоли і тих, хто сидів на них, котрим дано було судити, і душі обезглавлених за свідчення Іісуса і за слово Боже, які не поклонились звірові, ні образові його, і не прийняли начертання на чоло своє і на руку свою. Вони ожили і царювали з Христом тисячу років.
5: Інші ж з померлих не ожили, доки не скінчиться тисяча років. Це – перше воскресіння.
6: Блаженний і святий, хто бере участь у першому воскресінні: над ним друга смерть не має влади, і вони будуть священниками Бога і Христа і будуть царювати з Ним тисячу років.
7: Коли ж скінчиться тисяча років, сатана буде звільнений з темниці своєї і вийде спокушати народи, які знаходяться на чотирьох кутах землі, Гога і Магога, і збирати їх на битву; число їх як пісок морський.
8: І вийшли на широту землі, і оточили стан святих і місто улюблене.
9: І зійшов вогонь з неба від Бога і пожер їх;
10: а диявол, що спокушав їх, був укинутий в озеро вогненне і сірчане, де звір і лжепророк, і будуть мучитись день і ніч на віки вічні.
11: І побачив я великий білий престол і Сидячого на ньому, від лиця Котрого втекло небо і земля, і не знайшлось їм місця.
12: І побачив я мертвих, малих і великих, що стояли перед Богом, і книги розкриті були, і інша книга розкрита, яка є книга життя; і судилися мертві за написаним у книгах, згідно з ділами своїми.
13: Тоді віддало море мертвих, що були в ньому, і смерть і пекло віддали мертвих, які були в них; і був судимий кожний по ділах своїх.
14: І смерть і пекло кинуті в озеро вогненне. Це смерть друга.
15: І хто не був записаний у книзі життя, той був кинутий в озеро вогненне.
← попередній розділнаступний розділ →